Biblioteka

Drukuj

Dzień

Godziny otwarcia

poniedziałek

7.50-13.50

wtorek

7.50-14.50

środa

7.50-13.50

czwartek

7.50-13.50

piątek

7.50-12.50 


Opiekun biblioteki: mgr Zofia Klima

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

W Szkole Podstawowej w Niepołomicach przy ul. Szkolnej 3 świętowano Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Dzień ten obchodzony jest 2 kwietnia w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena, autora baśni dla dzieci. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 w obecności Dyrekcji szkoły i Wychowawców, głośno przeczytali swoim koleżankom i kolegom z klas 0-3 „Calineczkę”. Chętni uczniowie wykonali ilustracje do baśni, które zaprezentowano w bibliotece szkolnej. Książkom życzyliśmy w dniu ich święta, aby dzieci chętnie je czytały, a dzieciom radości z czytania.

W tym dniu także uroczyście do grona czytelników włączono uczniów klas 1, którzy byli nieobecni podczas pasowania na czytelnika.

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników

Ważnym wydarzeniem dla uczniów klas I D, I E, I F Szkoły Podstawowej przy ul. Szkolnej 3 było przyjęcie ich do grona czytelników biblioteki szkolnej. W środę, 13 marca Pani  Dyrektor Alina Jachimczak i Pan Dyrektor Grzegorz Harabasz dokonali ceremonii pasowania pierwszoklasistów na czytelników w obecności Wychowawców oraz Gości.
Pierwszoklasiści wiedzą, że ten, kto czyta, jest mądry, a „książki kochają, gdy dzieci je czytają”. Najmłodszym Czytelnikom życzymy, aby z książek czerpali dużo wiedzy i
radości.
W bibliotece szkolnej zawsze są mile widziani i na każdego czeka ciekawa książka.


Czytamy dla Niepodległej

       Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Niepołomicach przy ul. Szkolnej 3 uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, biorąc udział w październikowej akcji czytelniczej „Czytamy dla Niepodległej”. Celem akcji było upamiętnienie historycznego jubileuszu poprzez promocję literatury patriotycznej wśród uczniów klas 0 – III. Przedszkolakom przypomniano wiersz Władysława Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka”, pierwszoklasistów zapoznano z tekstem Anny Wiśniewskiej „Polska w niewoli”, a drugo i trzecioklasistów z fragmentami książki „Kocham Polskę. Elementarz dla dzieci” autorstwa Joanny i Jarosława Szarków: „Jeszcze Polska nie zginęła, czyli o polskim hymnie narodowym” i „Co babcia i dziadek czytali, kiedy byli mali”. Dodatkowo uczniowie klas III przeczytali opowiadanie Kazimierza Szymeczki „Jeszcze Polska…” z książki pt. „A to historia! Opowiadania z dziejów Polski”. Podczas zajęć dzieci miały okazję także pokolorować karty pracy z symbolami Polski oraz wykonać kotyliony. 
Uczniowie wykazali się znajomością barw i symboli Polski. Potrafili zaśpiewać hymn państwowy, przyjmując prawidłową postawę oraz poznali nazwisko autora hymnu narodowego – Józefa Wybickiego. Dowiedzieli się także, kim byli Józef Piłsudski i Ignacy Jan Paderewski i jakie mieli zasługi w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. 
       Nauczyciel bibliotekarz dziękuje wychowawcom klas 0-III za współpracę przy zorganizowaniu zajęć czytelniczych upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zofia Klima

Głośne Czytanie z Gangiem Słodziaków w Szkole Podstawowej na ul. Szkolnej

Dnia 19 października 2018 r. dzieci z klas I, II, III i IV uczestniczyły w apelu  zorganizowanym z okazji „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”. Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, organizowanym przez sieć sklepów Biedronka. Celem akcji jest budowanie nawyku codziennego czytania i rozbudzania wyobraźni dzieci, oraz ukazanie książki jako sposobu na miłe spędzenie czasu wolnego. Podczas apelu uczniowie klas młodszych mieli okazję wysłuchać opowiadań z książki pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” czytanych przez panią dyrektor Alinę Jachimczak, pana wicedyrektora Grzegorza Harabasza, uczniów z klas czwartych: Krystiana Kokoszkę, Franciszka Ślusarczyka, Michała Kucharskiego, uczniów z klasy pierwszej: Igora Ćwiklińskiego i Macieja Szkutnika oraz Klaudię Chełmecką uczennicę gimnazjum. Po przeczytaniu opowiadania dzieci oglądnęły prezentację przybliżającą postacie z bajki. Później wysłuchały ciekawostek o prawdziwych zwierzętach występujących w niepołomickiej Puszczy. Prelekcję prowadziła Pani kustosz niepołomickiego zamku. Kolejnym etapem apelu była prezentacja haseł i transparentów przygotowanych przez uczniów poszczególnych klas, zachęcających do codziennego czytania. Na zakończenie został ogłoszony konkurs plastyczno – literacki dla ucniów z klas I – III polegający na narysowaniu lub napisaniu nowych przygód Gangu Słodziaków.

Koordynatorzy

Izabela Witek

Zofia Klima

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

            Grupa projektowa "Młodzi w Akcji" dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w "Wielką Zbiórkę Książek 2018" dla pacjentów szpitali w ramach akcji "Zaczytani org."

Grupa projektowa wraz z opiekunami
Joanną Hytroś i Zofią Klimą


Gimnazjaliści promują czytelnictwo

Uczniowie klas drugich gimnazjalnych: kl. II D, II E, II F utworzyli grupę projektową, która włączyła się w realizację programu „Młodzi w Akcji” – ścieżki czytelniczej „Poczytajmy Lokalnie”. Celem akcji jest promocja czytelnictwa w środowisku lokalnym. Gimnazjaliści zaprosili do współpracy młodszych kolegów, uczniów klas I – III ze Szkoły Podstawowej w Niepołomicach przy ul. Szkolnej 3. Zajęcia przygotowywane przez młodzież gimnazjalną mają na celu pokazanie młodszym kolegom, że czytanie może być przyjemnością. 

Grupa przyłączyła się również do ogólnopolskiej akcji „Zaczytani.org.” pod hasłem „Wielka Zbiórka Książek 2018” dla pacjentów oddziałów szpitalnych, dzieci i dorosłych . Do udziału w akcji młodzież zachęciła rówieśników, przedszkolaków i uczniów klas I-III naszej szkoły. 
Program realizowany jest pod kierunkiem p. Joanny Hytroś (nauczyciela języka polskiego) oraz Zofii Klimy (nauczyciela bibliotekarza).

Zofia Klima

Galeria zdjęć

Pasowanie na czytelników uczniów klasy I E Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach

Kolejni pierwszoklasiści – uczniowie z klasy I E zostali włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach przy ul. Szkolnej 3. Uroczyste pasowanie uczniów odbyło się 06.03.2018 w bibliotece w obecności wychowawcy klasy p. Teresy Świętek, p. Beaty Franczyk – Kestranek nauczyciela języka polskiego oraz p. Zofii Klimy nauczyciela bibliotekarza. Najmłodsi czytelnicy mieli okazję wypożyczyć pierwszą lekturę „Plastusiowy pamiętnik” Marii Kownackiej oraz inne książki zaprezentowane na wystawie w bibliotece.
Pierwszoklasistom życzymy wielu radosnych przygód z ciekawymi książkami oraz wiedzy z nich płynącej.

Zofia Klima  

 

 Galeria zdjęć

Pasowanie na czytelników uczniów klasy I D Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego

Uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klasy I D odbyło się 09.02.2018 r. w bibliotece szkolnej przy ul. Szkolnej 3. Ceremonii pasowania dokonała pani Dyrektor Alina Jachimczak w obecności wychowawczyni p. Pauliny Ptak oraz nauczyciela bibliotekarza p. Zofii Klimy. Dzieci dowiedziały się, że z biblioteki można wypożyczać interesujące książki. Biblioteka jest także miejscem radosnym, w którym są zawsze mile widziani. Pierwszoklasiści znają zalety płynące z czytania książek. Wypożyczyli pierwszą lekturę ”Plastusiowy pamiętnik” Marii Kownackiej oraz inne książki zaprezentowane na wystawie w bibliotece.

Najmłodszym Czytelnikom życzymy, aby z książek czerpali dużo wiedzy i radości.

Zofia Klima

Galeria zdjęć

Tajemnice pana Andersena

Grupa zainteresowanych uczniów z klas III gimnazjum wzięła udział w jednym z wydarzeń  w ramach imprezy naukowo-kulturalnej „Białe noce w bibliotece, czyli tydzień z kulturą skandynawską” przygotowanej przez Bibliotekę Główną Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

„We wtorek 24 października 2017 r. wraz z panią Joanną Hytroś i panią Zofią Klimą pojechaliśmy na Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, aby wysłuchać wykładu znanej tłumaczki języka duńskiego – Bogusławy Sochańskiej – na temat życia i twórczości Hansa Christiana Andersena.

Myślę, że każdy z nas jako dziecko czytał choć jedną baśń tego pisarza… Tym razem jednak mieliśmy okazję zagłębić się w barwny życiorys tego człowieka.

Jak się okazuje, teksty Andersena były tłumaczone na wiele języków, jednak często niedokładnie (bo z przekładów niemieckich). Tymczasem w oryginalnych tekstach ujawnia się autorskie poczucie humoru, z którym – na ogół – nie kojarzymy bajkopisarza. Właśnie przez nieścisłość w tłumaczeniach!

Pani B. Sochańska czytała zgromadzonym licznie słuchaczom baśń pt. „Motyl”. Opowiada ona o owadzie, który szukał żony wśród kwiatów, lecz był niezdecydowany i zastała go zima. Schwytały go dzieci i umieściły w pudełku z innymi okazami…

W czasie spotkania dzięki tłumaczce nadarzyła się niebywała okazja wysłuchania żywego języka duńskiego.

To była ciekawa wycieczka, a na sali wykładowej czuliśmy się jak prawdziwi studenci.”

(G. Banaś, kl. III A)

Klub czytelniczy z wizytą u przedszkolaków

W ubiegłym roku szkolnym grupka entuzjastów czytania książek zawiązała klub oraz zapoczątkowała tradycję czytania młodszym koleżankom i kolegom. Wakacje nie ostudziły zapału i już jesienią gimnazjaliści zaplanowali i przygotowali kolejne spotkali się z dziećmi. Tak wspomina to wydarzenie jedna z zaangażowanych uczennic:

„Dnia 23 października 2017 roku wybrałyśmy z dziewczynami do przedszkolaków. Celem spotkania było miłe spędzenie czasu z dziećmi poprzez czytanie i różne wspólne zabawy.

Fragment, który prezentowałyśmy, nosił tytuł: „O gościach, którzy nie przyszli na ucztę" i pochodził z książki Lucyny Krzemienieckiej pt. „Z przygód krasnala Hałabały”.

Historia o ptakach, które nie przyszły na placek z jagodami, bo odleciały do ciepłych krajów,  bardzo się dzieciom spodobała. Zarówno przed jak i po przeczytaniu utworu zadałyśmy małym słuchaczom kilka pytań, z którymi poradzili sobie znakomicie.

Następnie zorganizowałyśmy wymyślone przez nas zabawy, m.in. była to zabawa nazywana  „Jeżem" oraz rysowanie i rozwiązywanie zagadek związanych z jesienią. Wszystkie prace maluchów były przepiękne!

Sądzimy, że przedszkolakom bardzo spodobały się zajęcia, gdyż brały w nich aktywny udział. Na koniec czekało nas miłe pożegnanie.”

(J. Tarnowska, kl. III B)

Opiekę nad grupą działającą przy bibliotece szkolnej sprawują: p. Zofia Klima i Joanna Hytroś


Księgozbiór biblioteki liczy ponad 10 tys. woluminów, obejmuje wydawnictwa zwarte oraz zbiory audiowizualne, następnie 40 tytułów czasopism.

Gromadzone zbiory uwzględniają potrzeby czytelnicze uczniów, nauczycieli

i rodziców. Obejmują:

- lektury

- literaturę beletrystyczną dla młodzieży

- literaturę piękną

- literaturę popularnonaukową

- literaturę w języku angielskim

- literaturę z zakresu pedagogiki i psychologii

- księgozbiór podręczny: encyklopedie, słowniki, leksykony, wydawnictwa

  z dziedziny sztuki, krajoznawstwa, ekologii, wydawnictwa albumowe, roczniki

  statystyczne, przewodniki turystyczno-geograficzne, atlasy, wydawnictwa

  o tematyce regionalnej i dotyczące patrona szkoły

- wydawnictwa potrzebne do realizacji przedmiotów nauczania np.: teksty

  źródłowe, zbiory zadań do chemii, fizyki, matematyki, testy egzaminacyjne dla

  gimnazjalistów

- podręczniki dla uczniów

- teczki tematyczne dotyczące konkretnych osób i zagadnień

- literaturę niezbędną do konkursów przedmiotowych

- zbiory audiowizualne: multimedialne programy edukacyjne, adaptacje lektur

  szkolnych, materiały dotyczące wychowania prorodzinnego oraz profilaktyki

  i promocji zdrowia.

             Zbiory zostały sklasyfikowane według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej (UKD). Do dyspozycji czytelników dostępne są katalogi: alfabetyczny, rzeczowy, tytułowy, podręczników, czasopism, zbiorów audiowizualnych. Od 2002 roku zbiory opracowywane są w programie komputerowym Biblioteka szkolna MOL

             Uczniowie mogą uczestniczyć w życiu biblioteki szkolnej poprzez przygotowywanie gazetek, wystawek tematycznych i okolicznościowych. Mogą także zgłaszać własne propozycje czytelnicze.

 Uczniowie mają możliwość korzystania z czytelni multimedialnej.

Nowości:

Nasze Gimnazjum pozyskało 15 tys. zł w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup książek dla młodzieży do biblioteki szkolnej. Przy nabywaniu nowości uwzględniane są propozycje uczniów i rodziców rozpoznane badaniem ankietowym. Nowości sukcesywnie podawane są poniżej. Gimnazjalistom życzymy przyjemnej lektury.

Nowości zakupione do biblioteki szkolnej z funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa:

Lp.

Autor, tytuł

Ilość egzemplarzy

1.

Pismo Św.

10

2.

Dickens K.: Opowieść wigilijna

20

3.

Kamiński A.: Kamienie na szaniec

19

4.

Tolkien J.R.R.: Hobbit

10

5.

Schmitt E.E.: Dziecko Noego

9

6.

Schmitt E.E.: Oskar i pani Róża

9

7.

Gorzka czekolada

1

8.

Lee T.: Potomkowie

1

9.

Kleinbaum N.H.: Stowarzyszenie Umarłych Poetów

5

10.

Słowacki J.: Balladyna

18

11.

Mickiewicz A.: Dziady

13

12.

Mickiewicz A.: Pan Tadeusz

7

13.

Sienkiewicz H.: Latarnik

13

14.

Sienkiewicz H.: Quo vadis

11

15.

Sienkiewicz H.: Krzyżacy

12

16.

Sienkiewicz H.: Sachem

10

17.

Saint-Exupery A.: Mały Książę

5

18.

Musierowicz. M.: Kłamczucha

5

19.

Musierowicz. M.: Opium w rosole

4

20.

Doyle A.C.: Znak czterech

1

21.

Doyle A.: Przygody Sherlocka Holmesa

15

22.

Kosik R.: Felix, Net i Nika. T. 1

1

23.

Kosik R.: Felix, Net i Nika. T. 2

1

24.

Kosik R.: Felix, Net i Nika. T. 3

1

25.

Kosik R.: Felix, Net i Nika. T. 4

1

26.

Kosik R.: Felix, Net i Nika. T.6

1

27.

Kosik R.: Felix, Net i Nika. T. 7

1

28.

Kosik R.: Felix, Net i Nika. T. 10

1

29.

Kosik R.: Felix, Net i Nika. T. 11

1

30.

Kosik R.: Felix, Net i Nika. T. 14

1

31.

Szczygielski M.: Za niebieskimi drzwiami

2

32.

Bahdaj A.: Podróż za jeden uśmiech

1

33.

Sparks N.: Na zakręcie

1

34.

Sparks N.: Prawdziwy cud

1

35.

Białoszewski M.: Pamiętnik z Powstania Warszawskiego

1

36.

Burnett F.H.: Mała księżniczka

1

37.

Szarkowie J. i J: Kocham Polskę

1

38.

Fredro A.: Zemsta

12

39.

Kosmowska B.: Panna Foch

1

40.

Green J.: Papierowe miasta

1

41.

Ludwiczak B.: Przygody Odyseusza

1

42.

Parandowski J.: Przygody Odyseusza

1

43.

Steinhöfel A.: Rico, Oskar i głębocienie

1

44.

Nowak E.: Krzywe 10

1

45.

Nowak E.: Yellow bahama w prążki

3

46.

Nowak E.: Błahostka i kamyk

1

47.

Nowak E.: Mój Adam

1

48.

Nowak E.: Niewzruszenie

1

49.

Nowak E.: Ogon kici

1

50.

Nowak E.: Drzazga

1

51.

Nowak E.: Michał Jakiśtam

1

52.

Jadowska A.: Dziewczyna z dzielnicy cudów

1

53.

Collis S.: Kroniki podziemia. T.1

1

54.

Collis S.: Kroniki podziemia. T. 2

1

55.

Collis S.: Kroniki podziemia. T. 3

1

56.

Collis S.: Kroniki podziemia. T. 4

1

57.

Collis S.: Kroniki podziemia. T. 5

1

58.

Collis S.: Igrzyska śmierci. T. 1

1

59.

Collis S.: Igrzyska śmierci. T. 2

1

60.

Collis S.: Igrzyska śmierci. T. 3

1

61.

Zadoff A: Chłopak Nikt. T.2

1

62.

Clare D.: Diabelskie maszyny. T.

1

63.

Roth V.: Niezgodna

1

64.

Roth V.: Zbuntowana

1

65.

Roth V.: Wierna

1

66.

Maleszka A.: Magiczne drzewo. Intruz

1

67.

Maleszka A.: Bohaterowie magicznego drzewa

1

68.

Wojtas-Tobis R.: Tajemnica Zafiry 1

1

69.

Kasdepke G.: Do trzech odlicz

1

70.

Kasdepke G.: Kacper z szuflady

1

71.

Kasdepke G.: Co to znaczy

1

72.

Szekspir W.: Romeo i Julia

5

73.

Saint-Exupery A.: Mały Książę

5

74.

Molier: Skąpiec

2

75.

Terakowska D.: Samotność Bogów

1

 

Lp.

Autor, tytuł

Ilość egzemplarzy

1.

Majka P.: Metro 2033

1

2.

Epstein A.J., Jacobson A.: Chowańce T. 1

1

3.

Epstein A.J., Jacobson A.: Chowańce T. 2

1

4.

Epstein A.J., Jacobson A.: Chowańce T. 3

1

5.

Epstein A.J., Jacobson A.: Chowańce T. 4

1

6.

Rowling J.K.: Harry Potter T. 1

1

7.

Rowling J.K.: Harry Potter T. 2

1

8.

Rowling J.K.: Harry Potter T. 3

1

9.

Rowling J.K.: Harry Potter T. 4

1

10.

Rowling J.K.: Harry Potter T. 5

1

11.

Rowling J.K.: Harry Potter T. 6

1

12.

Rowling J.K.: Harry Potter T. 7

1

13.

Cass K.: Następczyni

1

14.

Cass K.: Syrena

1

15.

Park J.: Ta skomplikowana Julie

1

16.

Cejrowski W.: Podróżnik WC

1

17.

Forman G.: Zawsze stanę przy tobie

1

18.

Forman G.: Zostań, jeśli kochasz

1

19.

Forman G.: Ten jeden dzień

1

20.

Forman G.: Ten jeden rok

1

21.

Kacprzyk A.: Polowanie na niebieskie migdały

1

22.

Kinney J.: Dziennik cwaniaczka. Stara bieda

1

23.

Kinney J.: Dziennik cwaniaczka. T. 1

1

24.

Kinney J.: Dziennik cwaniaczka. T. 2

1

25.

Kinney J.: Dziennik cwaniaczka. T. 3

1

26.

Kinney J.: Dziennik cwaniaczka. T. 4

1

27.

Kinney J.: Dziennik cwaniaczka. T. 5

1

28.

Martin G.R.R.: Starcie królów

1

29.

Martin G.R.R.: Nawałnica mieczy. Cz.1

1

30.

Martin G.R.R.: Nawałnica mieczy. Cz.2

1

31.

Martin G.R.R.: Uczta dla wron

1

32.

Martin G.R.R.: Uczta dla wron. Cz.1

1

33.

Martin G.R.R.: Taniec ze smokiem

1

34.

Martin G.R.R.: Taniec ze smokiem. Cz. 2

1

35.

Mańczyk A.: pierwsza noc pod gołym niebem

1

36.

Mańczyk A.: duża kieszeń na kłopoty

1

37.

Mańczyk A.: jajecznica na deszczówce

1

38.

Riordan R.: Greccy bogowie według Percy’ego Jacksona

1

39.

Weatherly L.A.: Zemsta anioła

1

40.

Weatherly L.A.: Płomień anioła

1

41.

Mity greckie dla dzieci

1

42.

Scarrow A.: Time Riders. T. 4

1

43.

Scarrow A.: Time Riders. T. 5

1

44.

Scarrow A.: Time Riders. T. 6

1

45.

Scarrow A.: Time Riders. T. 7

1

46.

Kasdepke G.: Co to znaczy

2

47.

Kasdepke G.: 45 puknięć w głowę

2

48.

Mead R.: Kroniki krwi

1

49.

Mead R.: Kroniki krwi. Srebrne cienie

1

50.

Mead R.: Kroniki krwi. Rubinowy krąg

1

51.

Mead R.: Kroniki krwi. Złota Lilia

1

52.

Hill W.: Departament 19

1

53.

Hill W.: Departament 19 w ogniu walki

1

54.

Hill W.: Departament 19 powrót

1

55.

Riordan R.: Magnus Chase i bogowie Asgardu. T. 1

1

56.

Riordan R.: Magnus Chase i bogowie Asgardu. T. 2

1

57.

Ostrowska B.: przecież cię znam

1

58.

Skarzycka A.: Hej, Jędrek kto tu rządzi?

1

59.

Gutowska-Adamczyk M.: 10 ulic

1

60.

100 najważniejszych wydarzeń w polskiej piłce

1

62.

Suwalska D.: Czarne Jeziora

1

63.

Podsiadło J.: Czerwona kartka dla Sprężyny

1

64.

Piekarska M.K.: Tropiciele

1

65.

Bąkiewicz G.: Muchy w butelce

1

66.

Bradford Ch.: Agent. T. 1

1

67.

Bradford Ch.: Agent. T. 2

1

68.

Burnett F.H.: Tajemniczy ogród

1

69.

Jadło- Kula E.: Adam

1

70.

Aleksandrowicz R., Ciszek B.: Mały atlas anatomiczny

3

71.

Flanagan J.: Zwiadowcy

4

72.

Rachel J. R.: The History of the United States

6

73.

Łącka H.: Piętnastolatka

1

74.

Rowicki P.: Wszystko przez Amandę

1

75.

Tyszka A.: Miłość niejedną ma minę

1

76.

Kowalska R.: Aliantka

1

Lp.

Autor, tytuł

Ilość egzemplarzyIlość egzemplarzy

1.

Słowacki J.: Balladyna

1

2.

Lem S.: Bajki robotów

1

3.

Cieński M.: Fredro

1

4.

Durrant S.: O la la, będzie dobrze

1

5.

Durrant S.: Będzie dobrze, daję słowo

1

6.

Fowla A.: Benny i Babe

1

7.

Kingsley CH.: Herosi

1

8.

Diamand E.: Okup drapieżników

1

9.

Niemycki M.: Zośka i brat

1

10.

Fabisińska L. Amor na ulicy Rozkosznej

2

11.

Plaja L. Zmienił mnie pocałunek

1

12.

Allert J.: Dziewczyna na 100%

1

13.

Einwahlt I.: Słuchaj swego serca

1

14.

Noel A.: Lśniąca pułapka

1

15.

Noel A.: Aura

1

16.

Dent G.: Sekretnik moje zwariowane wakacje

1

17.

Hapka C.: Marzenia gwiazdy

1

18.

Hapka C.: Triumf gwiazdy

1

19.

Cruz M.: Urodziny złośnicy

1

20.

Cruz M.: Smak zazdrości

1

21.

Uwaga! Nowa twarz

1

22.

Szymeczko K.: Fałszerze w sieci

1

23.

Dickens K.: Opowieść wigilijna

3

24.

Kleinbaum N.H.: Stowarzyszenie Umarłych Poetów

2

25.

Glukhovsky D.: Metro 2035

2

26.

Schmitt E.E.: Dziecko Noego

2

27.

Schmitt E.E.: Oskar i pani Róża

1

28.

Mull B.: Baśniobór T.1

1

29.

Grabenstein Ch.: Biblioteka pana Lemoncella

1

30.

Karkowska A.: Banany z cukru pudru

2

31.

Zarych E.: Historia dzieł od Bogurodzicy do wieży Eiffla

1

32.

Sofokles: Antygona

5

33.

Cejrowski W.: Wyspa prerii

1

34.

Cejrowski W.: Rio Anaconda

1

35.

Musierowicz M.: Kłamczucha

1

36.

Musierowicz M.: Opium w rosole

2

37.

Cwaniuk B.: Ania

1

38.

Sarah D.: Ktoś taki jak ty

1

39.

Nowak E.: Niewzruszenie

1

40.

Słowacki J.: Balladyna

2

41.

Sienkiewicz H.: Krzyżacy

2

42.

Kamiński A.: Kamienie na szaniec

1

43.

Saint-Exupery A.: Mały Książę

1

44.

Mickiewicz A.: Dziady

2

45.

Farrington K.: Religie i wierzenia świata

1

46.

Fathallah J.: Chuda

1

47.

Levis C.S.: Opowieści z Narnii T.1

1

48.

Levis C.S.: Opowieści z Narnii T.2

1

49.

Levis C.S.: Opowieści z Narnii T.3

1

50.

Levis C.S.: Opowieści z Narnii T.4

1

51.

Levis C.S.: Opowieści z Narnii T.5

1

52.

Levis C.S.: Opowieści z Narnii T.6

1

53.

Levis C.S.: Opowieści z Narnii T.7

1

54.

Kosik R.: Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek

1

55.

Kosik R.: Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrof

1

56.

Kosik R.: Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności

1

57.

Kosik R.: Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

1

58.

Mizerski W.: Geologia dynamiczna

1

59.

Terakowska D.: W krainie kota

1

60.

Nowak E.: Moja Ananke

1

61.

Nowak E.: Sekretnik

1

62.

Rowell R.: Eleonora i Park

1

63.

Rowling J.K.: Dom tajemnic T. 1

1

64.

Rowling J.K.: Dom tajemnic T.2

1

65.

Rowling J.K.: Dom tajemnic T.3

1

66.

Riordan R.: Percy Jackson i bogowie olimpijscy T.3 Klątwa Tytana

1

67.

Onichimowska A.: Koniec gry

1

68.

Majgier K.: Niedokończony eliksir nieśmiertelności

1

69.

Piekarska klasa pani Czajki

1

70.

Stevenson R.L.:Treasure Island +CD

4

 

Lp.

Autor, tytuł

Ilość egzemplarzy

1.

Fredro A.: Komedie

1

2.

Fredro A.: Zemsta

5

3.

Fredro A.: Trzy po trzy

1

4.

Rowling J.K.: Harry Potter i przeklęte dziecko

1

5.

Orwell G.: Folwark zwierzęcy

10

6.

Green J.: W śnieżną noc

1

7.

Green J.: Will Grayson, Will Grayson,

1

8.

Sienkiewicz H.: Quo vadis

2

9.

Sienkiewicz H.: Krzyżacy

2

10.

Szymborska W.: Wystarczy

1

 

Lp.

Autor, tytuł

Ilość egzemplarzy

1.

McDowall D.: Illustred History of Britain

1

2.

Baier G.:Verschllen In Berlin

12

3.

Motta G.: Weihnachtsvorbereitungen

15

4.

Motta G.: Es reicht!

12

5.

Motta G.: Kein Recht auf einen deutsche…

13

6.

Motta G.: Das zweiteLeben

12

7.

Stories from Shakespeare +MP3

1

8.

Fine A.: Madame Doubtfire

1

9.

The Interpreter

1

10.

Gladiator +MP3

1

11.

Three Adventurea of Sherlock Holmes +MP3

1

12.

Pirates of the Caribbean + MP3

1

13.

Matilda + MP3

3

14.

The Diory of a Young Girl + MP3

1

15.

The Client MP3

1

16.

Billiy Elliot +MP3

1

17.

Mull B.: Baśniobór T. 2 Gwiazda wieczorna wschodzi

1

18.

Mull B.: Baśniobór T. 3 Plaga cieni

1

19.

Mull B.: Baśniobór T. 4 Tajemnice smoczego azylu

1

20.

Mull B.: Baśniobór T. 5 Klucze do więzienia demonów

1

21.

Green J.: 19 razy Katherine

1

22.

Riordan R.: Percy Jacson i bogowie olimpijscy. T. 1 Złodziej pioruna

1

23.

Riordan R.: Percy Jacson i bogowie olimpijscy. T. 4 Bitwa w labiryncie

1

24.

Riordan R.: Percy Jacson i bogowie olimpijscy. T.5 Ostatnia Olimpijczyk

1

25.

Terakowska D.: Poczwarka

10

26.

Terakowska D.: Tan gdzie spadają Anioły

15

27.

Kidd S.M.: Sekretne życie pszczół

15

Lp.

Autor, tytuł

Ilość egzemplarzy

1.

Riordan R.: Olimpijscy herosi. Zagubiony heros

1

2.

Riordan R.: Olimpijscy herosi. Syn Neptuna

1

3.

Riordan R.: Olimpijscy herosi. Znak Ateny

1

4.

Riordan R.: Olimpijscy herosi. Dom Hadesa

1

5.

Riordan R.: Olimpijscy herosi. Krew Olimpu

1

6.

Kidd S. M.: Sekretne życie pszczół

1

7.

Terakowska D.: Tam gdzie spadają Anioły

2

8.

Twain M.: Pamiętniki Adama  i Ewy

2

9.

Davies N.: Europa

1

10.

Gaynor M. L.: Plan terapii genowej 1

1

11.

Nowak E.: Yellow bahama w prążki

2

12.

Christie A.: Śmierć na Nilu

2

13.

Nowak Sz.: Dziewczyny Wyklęte

1

14.

Nowak Sz.: Dziewczyny Wyklęte 2

1

15.

Sapkowski A.: Wiedźmin. Ostatnie życzenie

1

16.

Sapkowski A.: Wiedźmin. Miecz przeznaczenia

1

17.

Sapkowski A.: Wiedźmin. Sezon burz

1

18.

Sapkowski A.: Wiedźmin. Krew elfów

1

19.

Sapkowski A.: Wiedźmin. Czas pogardy

1

20.

Sapkowski A.: Wiedźmin. Chrzest ognia

1

21.

Sapkowski A.: Wiedźmin. Wież jaskółki

1

22.

Sapkowski A.: Wiedźmin. Pani jeziora

1

23.

Terakowska D.: Poczwarka

3

24.

Terakowska D.: Samotność Bogów

16

25.

Saint-Exupery A.: Mały książę

3

Lp.

Autor, tytuł

Ilość egzemplarzy

1.

Blue J.: Cześć, księżniczko

1

2.

Smale H.: Greek Girl

1

3.

Smale H.: Greek Girl. Japońska katastrofa

1

4.

Keryon S.: Kronika Nicka. T.1 Nieskończoność

1

5.

Keryon S.: Kronika Nicka. T. 2 Niezwyciężony

1

6.

Matson M.: Lato drugiej szansy

1

7.

Matson M.: Odkąd cię nie ma

1

8.

Hyde C.R.: Nie pozwól mi odejść

1

9.

Blue J.: Nie uśmiechaj się, bo się zakocham

1

10.

Eschos J.: Lov story

1

11.

Eschos J.: Odlot

1

12.

Eschos J.: Uratuj mnie

1

13.

Dowell F.: Sekretne sprawy dziewczyn

1

14.

Dowell F.: Sekretny język dziewczyn

1

15.

Dowell F.: Sekretny świat dziewczyn

1

16.

Monir A.: Poza czasem

1

17.

Monir A.: Władcy czasu

1

18.

Whittermore J.: Ta dziewczyna jest trochę dziwna

1

19.

Dee B.: Wszystko ok.!

1

20.

Kingsley Ch.: Herosi

1

21.

Hayes S.B.: Jad

1

22.

Haggard R.R.: Kopalnia króla Salomona

1

23.

Haggard R.R.: Ona

1

24.

Troisi L.: Królestwa Nashiry T.1

1

25.

Troisi L.: Królestwa Nashiry T. 2

1

26.

Völler E.: Magiczna gondola

1

27.

Völler E.: Ukryta brama

1

28.

Völler E.: Złoty most

1

29.

Rodzeń E.: Noc świetlików

1

30.

Philippa G.: Odmieniec

1

31.

Philippa G.: Złoto głupców

1

32.

Ruescas J.: Play

1

33.

Ruescas J.: Show

1

34.

Lucas M.: Między teraz a wiecznością

1

35.

Gallego L.: Tam, gdzie śpiewają drzewa

1

36.

Marriott H.R.: Królestwo łabędzi

1

37.

Rahtens H.J.: Nieskończoność

1

Lp.

Autor, tytuł

Ilość egzemplarzy

1.

Chmielewski H.J.: Tytus, Romek i A’Tomek. Ks.6

13

2.

Sienkiewicz H.: Quo vadis

  1

3.

Scott V.: Ogień i woda

  1

4.

Scott V.: Kamień i sól

  1

5.

Słowacki J.: Balladyna

  1

6.

Płazy i gady. Wiedza w pigułce

  1

7.

Niejedno imię miłości. Z Profesor Anną Świderkówną rozmawiali Stefan Budzyński i Zenon Ziółkowski

  1

8.

Szekspir W.: Romeo i Julia

  3

9.

Ożóg K.: 966. Chrzest Polski

  1

10.

Musierowicz M.: Opium w rosole

  1


2011 biblioteka. Gimnazjum w Niepołomicach
Powered by Joomla 1.7 Templates