Sport w gimnazjum w roku 2011

GALERIA SPORTOWA

1.UDZIAŁ ORAZ OSIAGNIĘCIA UCZNIÓW W ZAWODACH SPORTOWYCH:

Czytaj więcej: Sport w gimnazjum w roku 2011

Wyróżnienie dla miłośników i badaczy sztuki

Uczniowie pracujący w ubiegłym roku szkolnym w kole polonistycznym WENA zostali docenieni przez organizatorów konkursu „Duch baroku”, czyli Muzeum „Pałac w Wilanowie”.

Stworzyli oni blog, który dokumentował poszukiwania śladów sztuki barokowej w okolicy. Projekt miał pobudzić ciekawość badawczą i zakładał samodzielność młodzieży. Gimnazjaliści studiowali różne źródła, odwiedzali kościół parafialny w Niepołomicach, wykonywali zdjęcia, pisali artykuły…

Informację o tym, jak oceniono ich pracę, znajdziecie:

http://www.wilanow-palac.pl/konkurs_duch_baroku_wygraj_wycieczke_do_wilanowa.html

Zakończenie roku szkolnego

Świadectwo ukończenia Gimnazjum z wyróżnieniem, nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice wraz z tytułem Gimnazjalista Roku 2012 otrzymuje uczennica klasy III A Weronika Grzegórzko – zostaje wpisana do Złotej Księgi Uczniów Gimnazjum.

 

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego

Niepołomicki Bieg "Za żubrem"

W sobotę 30 czerwca bezpośrednio po zakończeniu roku szkolnego odbył się IV Niepołomicki bieg za Żubrem. Tradycyjnie w jego organizacji pomagali uczniowie naszej szkoły na czele z Panią Małgorzatą Juszczyk. Już od kilku lat trwa nasza współpraca z Krakowskim Klubem Biegacza Dystans, który był organizatorem biegu. W tym roku mimo tropikalnych warunków w zawodach wzięło udział ok. 700 osób na dystansach 15 i 8 km.

W samym biegu Gimnazjalny Klub Sportowy Grunwald reprezentował nasz nauczyciel Krzysztof Nowak, który 8 km ukończył na 24 miejscu na ok. 200 sklasyfikowanych.

Czytaj więcej: Niepołomicki Bieg "Za żubrem"

III Otwarty Turniej Tańca Towarzyskiego O Mistrzostwo Gminy Niepołomice

III Otwarty Turniej Tańca Towarzyskiego O Mistrzostwo Gminy Niepołomice pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice oraz VII Turniej Tańca O Mistrzostwo Gimnazjum W Niepołomicach odbyły się 27 czerwca 2012 r. na Sali Gimnastycznej Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły w Niepołomicach. W rywalizacji w sportowym tańcu towarzyskim uczestniczyli uczniowie wszystkich klas w podziale na: pierwsze klasy i drugie łącznie i trzecimi. Razem tańczyło ok. 70 uczniów.

Czytaj więcej: III Otwarty Turniej Tańca Towarzyskiego O Mistrzostwo Gminy Niepołomice

2011 2011/2012. Gimnazjum w Niepołomicach