Kalendarium roku szkolnego 2014/2015

Drukuj

 Opracowała Zofia Klima

 Rok szkolny 2014/2015

28.06.2015- I miejsce dla  p. A. Kokoszki w Biegu za Żubrem.

26.06.2015- uroczyste zakończenie roku szkolnego.

24. 06.2015- X Turniej Tańca Towarzyskiego (VI Turniej Tańca Towarzyskiego o Mistrzostwo Gminy Niepołomice) - organizator p. A. Wantuch.

23.06.2015- Dzień Świadomości „Trudne sytuacje rodzinne”- organizator p. G. Nowosad wraz z mediatorami.

22.06.2015- wycieczka uczniów kl. IIE i IIIE do miejscowości leżących na terenie Gminy Niepołomice „Najciekawsze miejsca naszej gminy”- organizator p. E. Sewiołło.

22.06.2015- VIII Marsz Jagiełły pod hasłem „Szlakiem rezerwatów Puszczy Niepołomickiej i klasztoru w Hebdowie”- organizatorzy p. M. Juszczyk, p. K. Nowak.

19.06.2015- Dzień Sportu- organizatorzy nauczyciele wychowania fizycznego.

12.06-14.06.2015- udział przedstawicieli Koła Misyjnego w IV Krajowym Kongresie Misyjnym w Warszawie- opiekun p. M. Wolna.

31.05.2015- Światowy Dzień Bez Papierosa- organizatorki akcji p. T. Baluk (pielęgniarka), p. S. Gurgul.

 28.05.2015- Konkurs Wiedzy Prawniczej- organizator p. H. Józefczyk.

 28.05.2015 - Fredrowski Teatr Szkolny  wystąpił na VII Młodzieżowych Spotkaniach Teatralnych RAMPA 2015. Opieka p. K. Michalska

 26.05.2015- VI Rejonowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych DACH-QUIZ- organizator p. A. Marzec.

 25.05.2015- Finał wyboru Miss i Mistera Gimnazjum 2015, uczestnicy prezentowali się w stroju wizytowym oraz sportowym, udzielali odpowiedzi z wiedzy ogólnej- organizator p. A. Wantuch, p. S. Gurgul.

 25.05-26.05.2015- Dni Języka Polskiego- organizatorzy nauczyciele języka polskiego.

 24.05.2015 – pokaz tańca w ramach Dni Niepołomic. Opieka p. S. Wantuch

 22.05.2015-  Mistrzostwa Gminy Niepołomice w szachach ramach 24. Dni Niepołomic- koordynator p. A. Irlik.

 21.05.2015- II etap wyboru Miss i Mistera Gimnazjum 2015, kandydaci uczestniczyli w sondzie- organizator p. A. Wantuch, p. S. Gurgul.

 18.05.2015- I etap wyboru Miss i Mistera Gimnazjum 2015, kandydaci rozwiązywali testy inteligencji - organizator p. A. Wantuch, p. S. Gurgul.

 12.05.2015- Szkoła Równego Traktowania- koordynator akcji p. M. Juszczyk.

 6.05 – 9.05.2015 - Gimnazjalny Klub Podróżników im. Kazimierza Nowaka  zorganizował rowerową wyprawę na Dolny Śląsk. Opieka K. Nowak, A. Drabik

 04.05-08.05.2015- Goście z Danii- koordynator p. A. Mazurkiewicz.

24.04.2015- VII Gminny Konkurs Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II- koordynatorzy p. R. Palińska, p. M. Wolna, p. T. Paliński.

24.04.2015- XIV Dni Misyjne- organizator Koło Misyjne pod opieką p. M. Wolnej.

13.04.2015-Konkurs Zdrowego Śniadania- organizator p. S. Gurgul.

13.04.2015- Dzień Odkrywania Talentów, Wielki Test OMNIBUS- organizator
p. B. Kukiełka we współpracy z nauczycielami.

06.03.2015- X Targi Edukacyjne- organizatorzy p. A. Kokoszka, p. A. Rudolf.

13.02.2015- Jabłko dla Serca- akcja koordynowana przez p. S. Gurgul we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego.

13.02.2015- Walentynki- organizator Samorząd Uczniowski.

11.02.2015- Dzień Otwarty dla Uczniów klas VI szkół podstawowych z Rodzicami. 

29.01.2015- sukcesy uczniów w Mistrzostwach Powiatu Wielickiego w pływaniu indywidualnym i drużynowym dziewcząt i chłopców: T. Filiks  –  I miejsce (50 m styl motylkowy), W. Dudziak  –  I miejsce (50 m styl grzbietowy), H. Sobelga – II miejsce (50 m styl klasyczny), P. Giejdasz – II miejsce (50 m styl motylkowy), K. Sicińska – III miejsce (50 m styl klasyczny), K. Toroń – IV miejsce  (50 m styl dowolny), E. Hyrc – IV miejsce (50 m styl klasyczny), G. Rędziniak  –  IV miejsce (50 m styl grzbietowy), sztafeta dziewcząt (8 osób 50 m) – I miejsce, sztafeta chłopców (8 osób 50 m) – II miejsce. 

21.01.2015- udział uczennic w 60. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Woli Batorskiej- S. Siwek (kl. II E) zajęła III miejsce, M. Grzegórzko (kl. I D), S. Kryza (kl. I B), W. Dudziak (kl. I E) otrzymały wyróżnienia.W kategorii „Poezja Śpiewana” przyznano II i III miejsce kolejno A. Kąckiej (kl. I D), A. Czapce (kl. III A).

20.01.2015- awans uczniów do finału wojewódzkiego w badmintonie drużynowym podczas Mistrzostw Powiatu Wielickiego w Badmintonie Drużynowym w kategorii Dziewcząt i Chłopców w Niepołomicach. I miejsca zdobyli J. Pilarska, W. Kubala, G. Fraś, J. Palmowski.

16.01.2015- powiatowy etap Gimnazjady w szachach w Wieliczce – opiekun p. A. Irlik. Wyniki uczniów: A. Paś (kl. I B) – I miejsce i awans do etapu wojewódzkiego, G. Święch (kl. II B) – IV miejsce, P. Nowak (kl. I B) – V miejsce. W rozgrywkach szachowych brali także udział P. Kardasz (kl. I B) oraz T. Klima (kl. II F).

 11.01.2015- sztab rozliczeniowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy- koordynatorzy p. M. Juszczyk, p. M. Kulpa, p. B. Planicka, p. J. Kulpa we współpracy z wolontariuszami.

 06.01.2015- udział przedstawicieli społeczności szkolnej w Orszaku Trzech Króli w Niepołomicach pod opieką p. M. Wolnej.  

02.01.2015-udział Gimnazjalnego Koła Misyjnego w Kolędzie Misyjnej- opiekun 

p. M. Wolna.                   

19.12.2014- XII Gimnazjalny Konkurs Kolęd i Pastorałek- organizatorzy p. M. Wolna,  p. J. Kopczyńska-Kopeć.

16.12.2014- I Gimnazjalna Olimpiada Przedsiębiorczości- koordynatorzy p. A. Kokoszka,  p. R. Palińska p. T. Paliński.

15.12.2014- „Czekoladowy Halowy Turniej Piłki Nożnej” w ramach II edycji Programu „WF z Klasą”- opiekunowie nauczyciele wychowania fizycznego.

12.12-14.12.2014- finał akcji Szlachetna Paczka- lider rejonu Niepołomice i okolic  p. M. Juszczyk.

12.12.2014- Maraton Pisania Listów w ramach akcji Amnesty International– koordynator  p. J. Hytroś wraz z wolontariuszami.

12.12.2014- I miejsce uczniów  naszej szkoły w Mistrzostwach Gminy Niepołomice w pływaniu indywidualnym i w sztafetach w kategorii dziewcząt i chłopców w ramach Systemu Współzawodnictwa Sportowego Gimnazjada Młodzieży Szkolnej- opiekun p. S. Gurgul.  

11.12.2014- VI Sympozjum Twórczego Nauczyciela- organizatorzy p. M. Kulpa,
 p. E. Sewiołło.

10.12.2014- „Dzień bez Stresu”, „Dzień bez Jedynki”- koordynator akcji p. S. Gurgul.

24.11.2014- „Dzień bez Plotkowania”- koordynator akcji p. G. Nowosad i Mediatorzy.

20.11.2014- „Światowy Dzień Rzucania Palenia”- koordynator p. S. Gurgul.

 12.11.2014- V Gimnazjalna Lekcja Śpiewania- program z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowany przez gimnazjalistów z klas 1 B, 1 E, 1 F, 2 B, 2 C, 2 D, 2 E pod kierunkiem p. K. Cupiał, p. D. Głowackiej, p. J. Kopczyńskiej-Kopeć. 

11.11.2014- reprezentowanie społeczności szkolnej przez Poczet Sztandarowy w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości pod opieką p. J. Malarza.      

07.11.2014 Renata i Tomasz Palińscy odebrali tytułu "Najlepszy Nauczyciel Przedsiębiorczości w województwie małopolskim" w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

31.10.2014-  udział Koła Filmowego w I Debacie Samorządu Uczniowskiego- koordynator p. B. Kukiełka.

27.10.2014- „Okrągły Sportowy Stół” w ramach projektu „WF z Klasą”- koordynator projektu p. S. Gurgul.

25.10.2014- wyjazdprzedstawicieli uczniów klas 3 D i 3 F na 18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie – organizatorki wyjazdu  p. J. Hytroś, p. B. Franczyk-Kestranek.

25.10.2014-  „Stawiamy na Zdrowie”, otwarcie ścieżki biegowej w Puszczy Niepołomickiej- szkolny koordynator p. Ż. Biernat-Tkocz we współpracy z Nadleśnictwem w Niepołomicach.

24.10.214- uczestnictwo przedstawicieli uczniów kl. 2 B i 3 C w kampanii gminnej i szkolnej „NO PROMIL- NO PROBLEM”- koordynatorzy p. L. Chytroś, p. S. Gurgul, p. A. Kokoszka, p. A. Marzec, p. G. Nowosad, p. A. Drabik. 

20.10.2014- wycieczka uczniów klas 1 A, 2 A, 3 B, 3 D do Jednostki Wojskowej 2771- opiekunowie wychowawcy klas.
16.10.2014- „Światowy Dzień Walki z Głodem”- organizatorzy członkowie szkolnego koła PCK pod opieką p. E. Sewiołło.
15.10.2014- „Dzień bez Przemocy”- koordynator p. G. Nowosad i Mediatorzy.
14.10.2014- Jubileusz XV- lecie Gimnazjum. Święto Patrona Szkoły. Ślubowanie Uczniów Klas I. Dzień Edukacji Narodowej.
01.10.2014- wyjazd uczniów kl. 1 D
na koncert niemieckiego zespołu EINSHOCH6 do Klubu Rotunda w Krakowie- opiekun p. A. Marzec.

03.10.2014- „Akcja Sprzątanie Świata- Polska 2014” pod patronatem Nadleśnictwa w Niepołomicach- p. W. Wimmera oraz Działu Rolnictwa i Ochrony Środowiska przy UMiG w Niepołomicach-  p. A. Wojas. Koordynator szkolny p. Ż. Biernat-Tkocz, p. A. Procyk

02.10.2014- Goście z Ukrainy- prezentacja szkolnych przedsięwzięć przez p. A. Mazurkiewicz oraz p. R. Palińską, p. T. Palińskiego.

 30.09.2014- udział przedstawicieli Gimnazjum w powiatowych „Jesiennych Indywidualnych Biegach Przełajowych” w Parku Kingi w Wieliczce. Do zawodów wojewódzkich awansowali uczniowie: S. Jankowicz i Ł. Król- I miejsce;  W. Dudziak – III miejsce, A. Gil – IV miejsce, M. Dąbek – V miejsce. Gratulujemy i życzymy udanego startu w zawodach wojewódzkich- opiekun p. A. Drabik.

28.09.2014- Pola Chwały. Stoisko gimnazjalne- opiekunowie p. M. Juszczyk, p. B. Kukiełka, p. A. Kokoszka, p. M. Kulpa, p. B. Planicka, p. M. Wolna, p. Ż. Biernat-Tkocz,p. J. Kulpa.
28.09.2014- Małopolska Noc Naukowców.  Pokazy fizyczne uczestników Koła fizycznego "Eksperymentator"- koordynator p. T. Paliński.

26.09.2014- II Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”- koordynator p. J. Hytroś.

25.09.2014- akcja w ramach programu Promocji Zdrowia „Festiwal Witamin”- koordynator
p. S. Gurgul.               
01.09.2014- uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. Prelekcja wygłoszona przez
p. H. Józefczyk dla społeczności szkolnej z okazji 100. Rocznicy wybuchu I wojny światowej oraz 75. Rocznicy wybuchu II wojny światowej i agresji Związku Radzieckiego na Polskę.
27.08.2014-  przyznanie przez Centrum Edukacji Obywatelskiej Gimnazjum w Niepołomicach certyfikatu „WF z Klasą”. Uhonorowanie nauczycieli wychowania fizycznego p. S. Gurgul, A. Drabika, J. Heliasza dyplomami ukończenia I edycji programu „WF z Klasą” CEO.


Rok szkolny 2013/2014

Opracowanie Zofia Klima

27.06.- uroczyste zakończenie roku szkolnego.

26.06.- Konkurs Klasa z Kulturą- organizatorzy p. A. Kokoszka, p. R. Palińska.

25.06.- Turniej Tańca Towarzyskiego- organizator p. A. Wantuch.

23.06.- VII Marsz Jagiełły- organizatorzy p. M. Juszczyk, p. K. Nowak.

23.06.- spektakl „Pan Geldhab” w wykonaniu Fredrowskiego Teatru Szkolnego pod opieką p. K. Michalskiej.

18.06.- Dzień Sportu- organizatorzy nauczyciele wychowania fizycznego.

06.06-12.06.- wyjazd uczniów klas 1 E i 2 E do Wielkiej Brytanii w ramach projektu EUROPEAN STUDIES CLASSES- opiekunowie młodzieży p. A. Mazurkiewicz, p. E. Sewiołło, p. B. Franczyk-Kestranek, p. B. Planicka.

05.06.-  Konkurs „SNACK CHEF” (Śniadaniożercy)- otwarcie śniadaniarni koordynatorzy p. B. Działek, p. R. Palińska, p. T. Paliński.

04.06.- Dzień Świadomości- uczniowie mediatorzy, koordynatorzy p. E. Bochenek, p. M. Juszczyk, p. G. Nowosad.

31.05.2014- akcja „Światowy Dzień Bez Tytoniu”- koordynator p. S. Gurgul.

30.05.2014- XI Otwarte Mistrzostwa Miasta i Gminy Niepołomice w Szachach w ramach  XXIII Dni Niepołomic- koordynator p. A. Irlik.

29.05.2014-  udział uczniów w cyklu spotkań  „Podróże małe i duże” w MCDiS w Niepołomicach: prezentacja przez młodzież projektu „Etniczne Fascynacje”-  opiekun p. M. Juszczyk.

29.05.2014-  Włoski Dzień Europejski- organizatorzy uczniowie klas 2 A i 2 E pod kierunkiem p. A. Marzec i p. E. Sewiołło.

 29.05.2014-  udział uczniów A. Czekaj  kl. 1 F, K. Gębołyś kl. 3 D, B. Gibas kl. 1 A w Konkursie Informatycznym dla Gimnazjów zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr 1 w Bochni- opiekun p. A. Irlik.

26.05.2014- Konkurs Wiedzy Prawniczej- zorganizowany przez p. H. Józefczyk.

07.05.2014- Dzień Pamięci o Holokauście. Wystawa przygotowana przez uczennice klasy 3 E M. Gawlik i A. Sadowską pod opieką p. J. Hytroś, p. Z. Klimy.

 06.05-10.05-  Goście z Danii w ramach projektu międzynarodowej wymiany młodzieży- koordynatorzy p. A. Mazurkiewicz, p. E. Sewiołło.

30.04.2014- XIII Dzień Misyjny zorganizowany przez Koło Misyjne pod opieką p. M. Wolnej.

30.04.2014- VI Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II- organizator p. T. Paliński.

30.04.2014- wycieczka klas 2 C, 2 F, 3 F do OSP w Niepołomicach w ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego-  koordynator p. L. Chytroś oraz uczeń kl. 2 C D. Siwek- strażak. 

29.04.2014-  zajęcie I miejsca przez uczniów: E. Bazarnik  kl. 2 E, J. Janus kl. 2 E, K. Musz kl. 2 D, D. Korabik kl. 3 D, T. Kuś kl. 3 D w XV Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy- opiekun p. E. Sewiołło.

29.04.2014-  „Najlepsze pierwsze śniadanie”- akcja zorganizowana przez p. S. Gurgul wraz z nauczycielami wychowania fizycznego.

29.04.2014-  Konkurs YPEF „Młodzież w lasach Europy”- współpraca z Nadleśnictwem w Niepołomicach, koordynator p. Ż. Biernat-Tkocz. 

23-25.04.2014- Egzamin gimnazjalny.

11.04.2014 – udział w Powiatowych zawodach „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym” – opiekun T. Paliński

09.04.2014- Goście z Ukrainy.

02.04.2014-  Goście z Ukrainy.

26.03.2014- Udział uczniów w podsumowaniu Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego  „Na ratunek Ziemi” pod kierunkiem p. Ż. Biernat-Tkocz; II miejsce W. Wstawski kl. 3 C, III miejsce W. Pilch kl. 2 F. 

14.03.2014- Międzynarodowy Dzień Liczby π- organizator p. A. Procyk.

10.03.2014- III Dzień Odkrywania Talentów- przygotowany przez uczniów i nauczycieli p. K. Michalską, p. R. Palińską, p. L. Chytroś, p. A. Kokoszkę, p. A. Mazurkiewicz, p. A. Marzec, p. M. Kulpę, K. Nowaka, J. Pająka, p. T. Palińskiego, A. Wantuch, J. Kopeć-Kopczyńską, M. Ligas, B. Kukiełkę.

10.03.2014- Targi Edukacyjne- organizatorzy p. A. Kokoszka, p. E. Szatko.

07.03.2014- wybory Miss i Mistera Gimnazjum- konkurs zorganizowany przez p. S. Gurgul, p. A. Wantuch. Miss Gimnazjum- Magdalena Michalska, Misterem- Michał Dziedowicz.

 07.03.2014- udział uczniów w konkursie fotograficznym organizowanym przez LO  im. Jana Matejki w Wieliczce pod hasłem ,,Moje małe ojczyzny''. II miejsce- H. Sobelga kl.2 F, wyróżnienia- K. Bubak kl. 2 B, D. Hyla kl.3 B.

 03.03.2014- udział uczniów w 59. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Woli Batorskiej. III miejsce- A. Topór, wyróżnienia- J. Janus, S. Siwek, A. Czapka.

 28.02.2014- udział uczniów klas 3 w Międzyszkolnym Konkursie dla Gimnazjów „I Ty możesz zostać VIP-em”- opiekunowie p. A. Kokoszka, p. R. Palińska.

 27.02.2014- Dzień Otwarty dla uczniów klas 6- koordynatorzy p. J. Hytroś, p. E. Sewiołło we współpracy z nauczycielami.

 25.02.2014- udział uczniów klas 3 B i 3E w VII Turnieju Wiedzy o Zawodach, zorganizowanym przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku- koordynatorzy p. A. Kokoszka, p. R. Palińska.

 03.02-06.02.2104- ferie na sportowo zorganizowane przez Gimnazjalny Klub Sportowy  „Grunwald” Niepołomice (piłka halowa chłopców, piłka ręczna chłopców, koszykówka dziewcząt i chłopców, piłka ręczna dziewcząt)- zajęcia prowadzone przez p. S. Gurgul, p. A. Drabik, p. J. Heliasz.

23.01.2014-  ANIMACJE JĘZYKOWE w Instytucie Goethego w Krakowie- udział uczniów klasy 2 A z p. A. Marzec.

28.01.2014- Bal Mediatora- koordynator p. G. Nowosad, uczniowie mediatorzy.

28.01.2014- Dzień Ochrony Danych Osobowych- koordynator p. A. Irlik.

18.01.2014- udział Gimnazjalnego Koła Misyjnego w spotkaniu Kolędników Misyjnych w Parafii pw. Wniebowzięcia Matki Bożej w Niegowici - opiekun p. M. Wolna.

12.01.2014- XXII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - p. M. Juszczyk oraz zespół nauczycieli i uczniów.

11.01.2014- udział uczniów w 40. Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Krakowie- p. S. Gurgul, p. A. Wantuch.

06.01.2014- Gimnazjum współorganizatorem II Orszaku Trzech Króli- koordynator p. M. Wolna.

20.12.2013- XI Gimnazjalny Konkurs Kolęd-  organizatorzy p. J. Kopczyńska-Kopeć, p. M. Wolna.

12.12.2013-  Maraton Pisania Listów w ramach akcji Amnesty International – koordynatorzy p. J. Hytroś, p. Z. Klima wraz z wolontariuszami.

12.12.2013- uroczyste rozdanie nagród w ramach zakończenia projektu „Kulturalne Niepołomice” w Urzędzie Miasta i Gminy w Niepołomicach. Nagrody za ciekawy artykuł dotyczący kultury Niepołomic przyznano uczniom: N. Dąbek- kl.3 F- I miejsce, D. Dzięga kl.3 D- II miejsce.

06.12.2013- Akcja „Gminne Mikołajki”- koordynator p. M. Juszczyk wraz z wolontariuszami.

06.12.2013- gminny finał projektu „Szlachetna Paczka”- koordynator p. M. Juszczyk wraz z wolontariuszami. 

06.12.2013- „Dzień bez Stresu”- koordynator akcji p. S. Gurgul we współpracyz nauczycielami wychowania fizycznego.

05.12.2013- I miejsce za album "Powstańczy los” dla  M. Gawlik i E. Hytroś - uczennice zostały laureatkami konkursu w projekcie GG: 1863 KRK zorganizowanym przez Fundację Panteon Narodowy  w ramach programu  „Patriotyzm jutra” pod patronatem Muzeum Historii Polski w Warszawie. Uroczystość miała miejsce w auli Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie.    

22.11.2013-  udział uczennic klasy 2 C T. Filiks , K. Szewczyk w IV Małopolskim Turnieju Chłopskiej Szkoły Biznesu o Puchar Drelicharza z Andrychowa- opiekun p. L. Chytroś.

22.11.2013- Światowy Tydzień Przedsiębiorczości- Gimnazjum w Niepołomicach w gronie 10 najaktywniejszych gimnazjów z całej Polski; koordynator projektu w szkole  p. R. Palińska.

21.11.2013- Międzynarodowy Dzień Rzucania Palenia „Nie palę”- koordynator akcji  p. S. Gurgul we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego.

18.11.2013- wyjazd uczniów klas 3 wraz z wychowawcami do Miejsca Pamięci i Muzeum  Auschwitz-Birkenau; organizator p. Ż. Biernat-Tkocz.

15.11.2013- Gala IMPULS 2013 w Łodzi. Laureaci: nauczyciele p. R. Palińska i p. T. Paliński oraz uczennica klasy 2 E P. Badura.

11.11.2013- udział przedstawicieli społeczności gimnazjalnej w gminnych obchodach 95. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

08.11.2013- obchody  95. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w szkole- IV Lekcja Śpiewania. Program artystyczny przygotowany przez uczniów  pod kierunkiem p. K. Cupiał i p. J. Kopczyńskiej-Kopeć.

O6.11.2013- Zaduszki Gimnazjalne w wykonaniu uczniów kl. 2 E pod kierunkiem p. J. Hytroś, p. E. Sewiołło.

 04.11.2013- uczennica kl. 3 D Emilia Hytroś laureatką I miejsca wojewódzkiego konkursu związanego z projektem popularnonaukowym „Wakacje z motylami” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Wiejskie „Nasza Przestrzeń” pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego i Polskiej Akademii Nauk.

 25.10.2013- „Dzień Papieski”- program artystyczny przygotowany przez uczniów pod kierunkiem p. K. Michalskiej i p. J. Malarza.

 25.10.2013- uczestnictwo uczennic kl. 2 E J. Gąsłowskiej i P. Kestranek w etapie wojewódzkim Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”- przygotowanie p. J. Hytroś.

  25.10.2013- udział uczennic koła polonistycznego „Wena” M. Gawlik i  A. Sadowskiej z kl. 3 E, P. Wiater i N. Klima z kl. 3 A oraz E. Hytroś z kl. 3 D w 17. Targach Książki w Krakowie- opiekun p. J. Hytroś.

 17.10.2013- I miejsce w powiecie, IX - X miejsca w województwie dla Gimnazjum w Niepołomicach w ramach„Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży”  Szkolnego Związku Sportowego  za rok szkolny 2012/2013 w kategorii gimnazjów, przeprowadzonego pod patronatem MarszałkaWojewództwa Małopolskiego w Wieliczce. Nagrodę odebrali Dyrektor Gimnazjum p. Zbigniew Gawliński, nauczyciel wychowania fizycznego p. Janusz Heliasz oraz uczniowie K. Lebiest kl. 2 D, M. Szczurek kl. 3 D.

 15.10.2013- odbiór prestiżowej Nagrody Kuratora Oświaty i Wychowania w Krakowie przez p. K. Cupiał, nauczyciela historii.

 14.10.2013- uroczyste Ślubowanie uczniów klas I, Święto Patrona Szkoły, Dzień Komisji Edukacji Narodowej.

 11.10.2013- uczestnictwo uczennic M. Gawlik kl. 3 A, E. Hytroś kl. 3 D, K. Kalisz kl. 3 F, A. Sicińskiej kl. 3 F w grze terenowej zorganizowanej przez Muzeum Historyczne w Krakowie- opiekun p. J. Hytroś.

  08.10.2013- przyznanie przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wieliczce pierwszego miejsca dla  Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełływ Niepołomicach, jako najbardziej usportowionej szkoły w kategorii szkółgimnazjalnych w powiecie wielickim.

 07.10.2013- udział uczniów S. Gaździk kl. 2 F,  Z. Naglik kl.3 D,  S. Stanecki kl. 3 D pod opieką p. K. Nowaka w Jesiennym Rajdzie Historyczno-Turystycznym „Szlakiem Powstania Styczniowego” Pieskowa Skała- Olkusz; jedyni uczestnicy spoza powiatu olkuskiego. 

 04.10-06.10.2013- wyjazd przedstawicieli Gimnazjum p. J. Hytroś, p. A. Ligęzy, p. J. Malarza, p. K. Nowaka do Gródka Jagiellońskiego.

 30.09.2013- sprzątanie Puszczy Niepołomickiej. Akcja koordynowana przez p. Ż. Biernat-Tkocz pod patronatem Burmistrza MiG Niepołomice p. R. Ptaka oraz Nadleśnictwa w Niepołomicach.

 25.09.2013- Dzień Witamin-  koordynator p. S. Gurgul we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego.

 03.09.2013- uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014.

 24.07-29.07.2013- wyprawa rowerowa sympatyków Klubu Podróżników im. Kazimierza  Nowaka działającego przy Gimnazjum w Niepołomicach pod Wiedeń z okazji 330. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej- koordynatorzy p. A. Drabik,  p. K. Nowak.

 Opracowała Zofia Klima

 ROK SZKOLNY 2012/2013

23.07.-27.07.2012- wyprawa rowerowa uczniów, rodziców oraz nauczycieli śladami  Władysława Jagiełły do Gródka Jagiellońskiego, Lwowa pod kierunkiem nauczycieli p. Andrzeja Drabika, p. Krzysztofa  Nowaka.

19.08.-24.08.2012- wizyta studyjna nauczyciela fizyki i informatyki p. Tomasza Palińskiego na Uniwersytecie Helsińskim w Finlandii w ramach projektu „Matemaniak”, poświęcona fińskiemu systemowi edukacji.

01.09-15.09.2012- wyprawa uczniów śladami grup etniczno- kulturowych mieszkających w Polsce w ramach projektu „Etniczne fascynacje” pod kierunkiem  nauczycieli p. Małgorzaty Juszczyk i p. Krzysztofa Nowaka.

03.09.2012- uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013.

Prelekcja nauczyciela historii p. Haliny Józefczyk na temat 73. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Wręczenie przez Dyrektora Gimnazjum p. Zbigniewa Gawlińskiego nagród uczniom, którzy brali udział w Międzynarodowym Konkursie Ekologicznym „Lasy Europy” pod kierunkiem nauczyciela biologii p. Żanety Biernat-Tkocz.

Zaprezentowanie społeczności szkolnej osiągnięć sportowych uczennicy Laury Pinero-Valiente, zdobywczyni brązowego medalu w szermierce w miejscowości Oberschleißheim podczas IV Sportowej Olimpiady Młodzieży- Powiat Monachijski 2012.

03.09.2012 – wyróżnienie przez Muzeum Pałac w Wilanowie- organizatora konkursu „Duch baroku” uczniów koła polonistycznego WENA, którzy pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego p. Joanny Hytroś stworzyli blog dokumentujący poszukiwania śladów sztuki barokowej w okolicy.

08.09.2012- udział uczniów z klubu filmowego „Klaps”, ”Gimpressu” i koła polonistycznego WENA w Dniu Otwartym Telewizji pod opieką nauczycieli języka polskiego p. Beaty Kukiełki i p. Joanny Hytroś.

11.09.2012- spotkani integracyjne dla uczniów klas I.

14.09.2012- Akcja Sprzątanie Świata pod hasłem ”Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę” zorganizowana przez p. Żanetę Biernat-Tkocz.

18.09.2012- udział uczniów klasy II E z nauczycielami p. Joanną Hytroś i Zofią Klimą w spotkaniu z poetami ks. Wacławem Buryłą, Janem Dydusiewiczem w ramach XXII Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej zorganizowanej w Bibliotece Miejskiej w Niepołomicach.

28.09.2012- Nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”- wyróżnienie dla p. Małgorzaty Juszczyk nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie.

10.10.-12.10.2012- udział p. Moniki Kulpy nauczyciela matematyki w Konferencji Międzynarodowej ”Nauczyciele, jako ucząca się społeczność”, zorganizowanej przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie, która wygłosiła referat „Współpraca nauczycieli źródłem motywacji dla ucznia”.

11.10.2012- ślubowanie uczniów klas pierwszych i Dzień Patrona Szkoły- program artystyczny w wykonaniu uczniów klas pierwszych pod kierunkiem nauczycieli p. Lucyny Chytroś, p. Joanny Kopczyńskiej-Kopeć, Beaty Franczyk-Kestranek, p. Ady Wantuch.

Święto Komisji Edukacji Narodowej- program artystyczny pod kierunkiem p. Haliny Józefczyk.

12.10.2012- Pani Krystyna Rypel nauczyciel chemii i fizyki odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

13.10.2012- wycieczka uczniów klas trzecich do Auschwitz- Birkenau zorganizowana przez p. Żanetę Biernat- Tkocz.

16.10.2012- Dzień Papieski- program artystyczny przygotowany przez uczniów kl. III F pod kierunkiem nauczycieli p. Krystyny Michalskiej i p. Jacentego Malarza.

21.10.2012- Piknik Etniczny przygotowany przez uczniów w ramach projektów „Etniczne fascynacje gimnazjalisty- śladami Kurpiów, starowierców, Kaszubów i Ślązaków” pod kierunkiem p. Małgorzaty Juszczyk i p. Krzysztofa Nowaka.

27.10.2012- wyjazd uczennic z koła polonistycznego WENA pod opieką p. Joanny Hytroś na XVI Targi Książki w Krakowie- spotkanie z ojcem Leonem Knabitem, prezenterem telewizyjnym Jarosławem Gugałą, artystką Krystyną Mazurówną.

29.10.2012- przyznanie Gimnazjum w Niepołomicach tytułu Najlepszej Szkoły Przedsiębiorczości w kraju oraz przyznanie szkolnemu klubowi tytułu Najlepszego Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości.  

Najlepszymi nauczycielami przedsiębiorczości p. Renata Palińska i p. Tomasz Paliński, uhonorowani przez Narodowy Bank Polski we współpracy z Fundacją  Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Klub Przedsiębiorczych Nauczycieli „IMPULS”.

30.10.2012- „Pamiętamy!” uczniowie klasy I B z wychowawczynią p. Żanetą Biernat-Tkocz na cmentarzu niepołomickim.

10.11.2012- obchody 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości- III Gimnazjalna Lekcja Śpiewania prowadzona przez uczniów klasy III A z udziałem społeczności szkolnej pod kierunkiem nauczycieli p. Doroty Głowackiej, p. Joanny Kopczyńskiej- Kopeć, p. Katarzyny Cupiał.

12.11-18.11.2012-udział uczniów klas trzecich w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości-  Ogólnopolski Projekt OTWARTA FIRMA pod kierunkiem  p. Renaty Palińskiej; zwiedzanie różnych firm.

20.11.2012- wizyta p. Beaty Hadasz- lektor języka niemieckiego Instytutu Goethego, która przeprowadziła zajęcia z uczniami klas gimnazjalnych i klas szóstych Szkoły Podstawowej w Niepołomicach. Spotkanie zorganizowali nauczyciele języka niemieckiego p. Anna Marzec, Magdalena Obłoza, p. Agnieszka Sobiszczyk-Tabor.

23.11.2012- odbiór nagród za Przedsiębiorczość przez p. Renatę i p. Tomasza Palińskich na uroczystej gali w Poznaniu.

29.11.2012- Zaduszki Gimnazjalne- program artystyczny przygotowany przez uczniów klas  I E, II D pod kierunkiem p. Elżbiety Sewiołło i p. Doroty Głowackiej.

XI/XII 2012- uczestnictwo uczniów klas I-III w lekcjach i warsztatach muzealnych w ramach  Jesiennej Promocji zorganizowanej przez Muzeum w Niepołomicach.

05.12.2012- udział uczennic klas drugich wraz z opiekunem SGAI Nr 22 p. Joanną Hytroś w gali z okazji Dnia Wolontariusza zorganizowanej przez Amnesty International w Warszawie.

06.12.2012- rejonowy etap Małopolskiego Konkursu z Fizyki dla uczniów gimnazjów województwa małopolskiego.

06.12.2012-  udział społeczności szkolnej w XIII Maratonie Pisania Listów w ramach akcji Amnesty International.

07.12.2012- finał akcji „Szlachetna Paczka” pod kierunkiem p. Małgorzaty Juszczyk,  p. Beaty Kukiełki.

20.12.2012- X Gimnazjalny Konkurs Kolęd pod kierunkiem p. Joanny Kopczyńskiej-Kopeć.

Misterium Bożonarodzeniowe pod kierunkiem katechetki p. Jadwigi Rejdych.

07.01.-09.01.2013- wizyta Polaków z Gródka Jagiellońskiego: ks. Michała Balcara, Zofii  Rylskiej, Władysława Kosmyny.

09.01.-10.01.2013- Kolęda Misyjna z udziałem uczniów Koła Misyjnego pod opieką  p. Jadwigi Rejdych.

11.01.2013- Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim koordynowany przez p. Martę Marzec, p. Magdalenę Łatę.

13.01.2013- zaangażowanie społeczności szkolnej w WOŚP pod kierunkiem p. Małgorzaty  Juszczyk, p. Beaty Kukiełki, p. Moniki Kulpy, p. Janusza Kulpy, p. Barbary Post radnej Rady Miejskiej w Niepołomicach.

27.01.2013- 150. Rocznica Wybuchu Powstania Styczniowego w Małopolskim Centrum  Dźwięku i Słowa; udział uczniów w programie artystycznym pod kierunkiem p. Barbary Post, p. Małgorzaty Juszczyk, p. Joanny Kopczyńskiej-Kopeć.

02.02.2013- III miejsce Gimnazjalnego Koła Misyjnego w Archidiecezjalnym Spotkaniu  Kolędników Misyjnych w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Krakowie na Piaskach Nowych pod kierunkiem p. Jadwigi Rejdych.

15.02.2013- Dzień Bezpiecznego Internetu- happening dla uczniów klas I-III przygotowany przez p. Tomasza Palińskiego.

18.02.-15.03.2013- wizyta wolontariuszki z Chin- Lin.

27.02.2013- Spotkanie posła Jana Ziobro z gimnazjalistami

01.03.02013- Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych- uczestnictwo  pocztu sztandarowego

w Mszy św. pod opieką p. A. Luty i złożenie  kwiatów pod pomnikiem „Zginęli, abyśmy mogli żyć” z udziałem  p. wicedyrektor E. Bochenek

05.03.2013- XIII Międzygimnazjalny  Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Macieja Szydłaka zorganizowany przez p. Janusza Heliasza

07.03.2013 - Dzień otwarty szkoły

09.03.2013 - Ogólnopolski Konkurs Recytatorski- etap powiatowy w Woli Batorskiej  II miejsce - Joanna Janus z kl. I E (pod opieką  p. J. Hytroś)   

11.03.- 13.03.2013- Rekolekcje wielkopostne

12.03.2013 - happening „Żyj smacznie i zdrowo” w ramach programu Ogólnopolskiego„Żyj smacznie  i zdrowo” i Szkoły Promującej Zdrowie pod patronatem Winiar przeprowadzony przez  uczniów kl. 3E pod opieką p. A. Kokoszki i p. R. Palińskiej

13.03.3013- uczestnictwo uczennic w  CK- art. IV Przegląd Artystyczny Młodzieży w Gdowie: II miejsce- Aleksandra Brudnik z kl. I  - śpiew (pod opieką  p. J. Kopczyńskiej- Kopeć), uczennica zakwalifikowała się do Wojewódzkiego Konkursu Talenty Małopolski.  Wyróżnienie- Magdalena Michalska z kl. I E - wiersz (pod opieką  p. J. Hytroś)  

14.03.2013- XIII Dekanalny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej.  Wyróżnienie dla uczennicy Magdaleny Michalskiej z  kl. I  E

14.03.2013- Międzynarodowy Dzień Liczby π, konkurs  przeprowadzony przez p. M. Hańkowską i p. A. Procyk

21.03.2013- Dzień Odkrywania Talentów

22.03.2013- Udział uczniów klas trzecich wraz z wychowawcami w Targach Edukacyjnych - Festiwal  Zawodów

12.04.2013- Udział uczniów w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Gdowie pod kierunkiem p. T. Palińskiego- III miejsce dla uczniów M. Bajer, W. Drabika, K. Dubieńskiego.

12.04.2013-Gimnazjada: I miejsce drużyny prowadzonej przez p. A. Drabika w Rejonowych

Zawodach Piłki Ręcznej Chłopców w Bochni.   

12.04.2013- Uczestnictwo uczniów klas I i II w Konkursie „Młodzież w lasach Europy”-

opiekun p. Ż Biernat- Tkocz.

17.04.2013- Spotkanie uczniów  Koła Ekologicznego z pracownikami Nadleśnictwa

w Niepołomicach”- opiekun p. Ż Biernat- Tkocz.

20.04.2013- Święto Lasu w Puszczy Niepołomickiej, spotkanie gimnazjalistów

z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim. 

21.04.2013- Seminarium szkoleniowe sędziów szachowych zorganizowane przez p. A. Irlika.

26.04.2013- Targi Edukacyjne zorganizowane przez p. Emilię Ossowską-Mazgaj i p. A. Irlika.

30.04.2013- Uroczysta akademia z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program przygotowany przez uczniów klas I A, III B, III D, III F pod kierunkiem p. B. Kukiełki i p. K. Gołas.

07.05.2013- Gimnazjada: „Wiosenne Sztafetowe Biegi Przełajowe” przeprowadzone przez GKS Grunwald pod kierunkiem p. S. Gurgul, p. M. Barabasz, p. A. Drabika, p. J. Heliasza.

08.05.2013- Rejonowy  Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych  DACH Quiz zorganizowany i przeprowadzony przez p. M. Obłozę i p. A. Sobieszczyk-Tabor.

09.05.2013- XII Gimnazjalne Dni Misyjne zorganizowane przez  Koło Misyjne

pod kierunkiem p. J. Rejdych. 

14.05.2013- Prelekcja dla uczniów klas II i III na temat profilaktyki raka szyjki macicy  piersi przeprowadzona przez lekarza Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie dr med. Roberta Jacha, ginekologa położnika i ginekologa onkologa. Prelekcję zorganizowały p. M. Barabasz i p. S. Gurgul.

17.05.2013- Udział uczniów klas I-III w Festiwalu Nauki w Krakowie. Wyjazd zorganizowany przez wychowawców klas I-III.

21.05.2013-  Gimnazjada: Zawody Piłka Nożna „6”- opiekun zespołu p. J. Heliasz.

23.05.2013- Udział uczniów w V Gminnym Konkursie Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II zorganizowanym z inicjatywy naszego gimnazjum.

23.05.2013- Prezentacja projektu „(Nie)sprawiedliwość na Dzikim Zachodzie” przez Gimnazjalistów Koła Filmowego „KLAPS” pod kierunkiem p. B. Kukiełki.

24.05. 2013- Otwarte Mistrzostwa Gminy Niepołomice w Szachach w ramach Dni Niepołomic koordynowane przez p. A. Irlika.

25.05- 31.05.2013- Europejski Tydzień Walki z Rakiem „ZRÓBMY RAKOWI WSPAK-koordynator p. B. Działek.

28.05.2013- II Gminna Olimpiada Zdrowia- koordynator p. B. Działek.

29.05.2013- XII Konkurs Wiedzy Prawniczej „Uczniowie znają przepisy Statutu Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły w Niepołomicach i wybrane zagadnienia Kodeksu Karnego oraz Kodeksu Wykroczeń” zorganizowany przez p. H. Józefczyk.

 29.05.2013- wycieczka do Puszczy Niepołomickiej uczniów klas I B, I F, III F .

 05.06.2013-  imprezy szkolne w ramach ogólnopolskich kampanii profilaktycznych „Szkoła bez przemocy”, „Zachowaj trzeźwy umysł” i „Dzień aktywności fizycznej”- koordynator p. E. Ossowska-Mazgaj. 

 07.06.2013- półfinał Szkolnego Konkursu „Klasa z Kulturą”- organizatorzy p. A. Kokoszka, p. R. Palińska.

 13.06.2013- Sesja naukowa w Skawinie podsumowująca projekt „Kresy- polskie ziemie wschodnie w XX wieku”. Projekt realizowany przez uczniów kl. III B M. Czumę, T. Błachowicza, S. Sendora, J. Ziomka pod kierunkiem nauczyciela historii p. K. Cupiał. Wspomniani uczniowie uzyskali tytuł laureatów projektu.

 20.06.2013- Bal gimnazjalny dla uczniów klas III.

 21.06.2013- Dzień Sportu- koordynatorzy p. M. Barabasz, p. S. Gurgul, p. A. Drabik, p. J. Heliasz

 21.06.2013- finał Szkolnego Konkursu „Klasa z Kulturą”- organizatorzy p. A. Kokoszka, p. R. Palińska.

 24.06.2013- Sympozjum Samorządów Uczniowskich i IV Dzień Świadomości „Żyję bez ryzyka”- organizatorzy p. E. Ossowska-Mazgaj, p. M. Juszczyk i mediatorzy.

 25.06.2013- Obóz rycerski z Niepołomickiego Bractwa Rycerskiego- koordynatorzy  p. K. Cupiał, p. R. Derus ( absolwent).

 26.06.2013- VIII Gimnazjalny Turniej Tańca Towarzyskiego i IV Turniej Tańca Towarzyskiego o Mistrzostwo Gminy Niepołomice- koordynator p. A. Wantuch.

 27.06.2013- wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom wyróżnionych uczniów.

 27.06.2013- VI Marsz Jagiełły: Niepołomice- Kraków. Koordynatorzy Marszu p. M. Juszczyk, p. K. Nowak.

 28.06.2013- II Gminna Olimpiada Zdrowia- Koordynatorzy p. B. Działek, p. L. Chytroś, p. Ż. Biernat-Tkocz.

 27.06-31.06.2013- Europejski Tydzień Walki z Rakiem „Zróbmy RAKOWI WSPAK”- organizator p. B. Działek.

 29.06.2013- uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2012/2013. 

                                       

  Opracowała: Zofia Klima

2011 2014/2015. Gimnazjum w Niepołomicach
Powered by Joomla 1.7 Templates