Zakończenie roku szkolnego

Po całorocznej bitwie z królem Jagiełłą przychodzi czas wytchnienia. Na zakończenie roku szkolnego każdy na dowód walki o swoją przyszłość otrzymuje świadectwo swoich zmagań oraz nagrody. Jak zwykle uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić się wieloma sukcesami: 

1.Świadectwo ukończenia Gimnazjum z wyróżnieniem, nagrodę finansową i stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice wraz z tytułem Gimnazjalista Roku 2014 otrzymała uczennica klasy III B Gabriela Święch – została wpisana do Złotej Księgi Uczniów Gimnazjum. Zaszczytne są także nominacje do tego tytułu dla Ewy Kożuch z klasy IIIE i Adriana Czekaja z klasy IIIF.

2.Nagrodę za Największy Postęp w Nauce otrzymał uczeń klasy III F Michał Pikulski – został wpisany do Złotej Księgi Uczniów Gimnazjum w Niepołomicach.

3.Nagrodę specjalną za najlepszy wynik uzyskany na egzaminie gimnazjalnym otrzymała uczennica klasy III E Ewa Kożuch– została wpisana do Złotej Księgi Uczniów Gimnazjum w Niepołomicach. Uczennica uzyskała następujące wyniki egzaminu:

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego

Italia szlakami UNESCO

                    WARSZTATY Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM WE WŁOSZECH

8 czerwca klasy europejskie udały się na warsztaty językowe do Włoch. Celem wycieczki było nie tylko zobaczenie interesujących miejsc położonych na Półwyspie Apenińskim, ale także sprawdzenie  naszych umiejętności z języka angielskiego w praktyce… Jak to ? Angielski we Włoszech? Tak, wszędzie oprowadzali nas przewodnicy w języku angielski a na dodatek, my musieliśmy uzupełniać zeszyty ćwiczeń po angielsku. Ale warto było;-) Na koniec podróży najlepsi otrzymali włoskie nagrody …

Czytaj więcej: Italia szlakami UNESCO

My Europejczycy - wymiana Polsko - Duńska

Jesteśmy uczniami klasy II E – tzw. „klasy europejskiej” z Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły w Niepołomicach. Od 19 do 24 maja gościliśmy w swoich domach rówieśników z Danii.

Polska i Dania to dwa, może nie tak bardzo odległe kraje, ale o zupełnie innej kulturze i stylu życia. W ramach projektu My Europejczycy (realizowanego w naszej szkole od wielu lat) mieliśmy okazję zaprosić do nas rówieśników z Danii i podważyć choć kilka błędnych stereotypów o naszej Ojczyźnie. Staraliśmy się też, aby nasi koledzy i koleżanki dowiedzieli się czegoś o Polsce – kraju oczywiście europejskim. Mimo iż przez ostatnie miesiące wymienialiśmy się informacjami na temat naszej kultury, kraju oraz życia codziennego, Duńczycy przyjechali do nas z pewnymi obawami i mnóstwem błędnych opinii.

Czytaj więcej: My Europejczycy - wymiana Polsko - Duńska

Roztańczona gmina Niepołomice

VII Otwarty Turniej Tańca Towarzyskiego O Mistrzostwo Gminy Niepołomice  pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice  oraz  XI  Turniej Tańca O Mistrzostwo Gimnazjum W Niepołomicach.

Turnieje Tańca Towarzyskiego odbyły się 22 czerwca  2016 r. na Sali Gimnastycznej Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły w Niepołomicach. W rywalizacji w sportowym tańcu towarzyskim uczestniczyli uczniowie wszystkich klas  podzieleni  na: pierwsze klasy i drugie łącznie z trzecimi. Razem tańczyło  ok. 90 uczniów. Turniej ten był podsumowaniem całorocznej nauki tańca w szkole prowadzonej w ramach lekcji wychowania fizycznego jako innowacja zagospodarowująca czwartą godzinę lekcji wychowania fizycznego.

Czytaj więcej: Roztańczona gmina Niepołomice

Z Niepołomic do Geilenkirchen, czyli moc wrażeń po wymianie polsko-niemieckiej

Druga część projektu wymiany młodzieży szkolnej do Niemiec okazała się niezwykłą przygodą. Liczne atrakcje pozwoliły lepiej się poznać, ćwiczyć język przy rodzinnych spotkaniach, ale i zupełnie nieformalnie w czasie pokonywania przeszkód w parku linowym, z pędzlem, kręglami, piłką czy z patelnią w ręce. Podczas poznawania zabytków pobliskiego Aachen przenieśliśmy się w czasy średniowiecznego panowania Franków i Karolingów, a spacerując po Geilenkirchen poznaliśmy dramatyczny czas II wojny - patronką odwiedzanej szkoły jest mała żydowska dziewczynka - Anita Lichtenstein, która zginęła wraz ze swą rodziną, w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Co roku, najstarsze klasy szkoły spędzają kilka dni w Krakowie i Muzeum w Auschwitz, gdzie, dzięki muzealnym ekspozycjom i historii odwiedzanych miejsc, dokładniej starają się zrozumieć założenia holokaustu.

Czytaj więcej: Z Niepołomic do Geilenkirchen, czyli moc wrażeń po wymianie polsko-niemieckiej

2011 2015/2016. Gimnazjum w Niepołomicach
Powered by Joomla 1.7 Templates