DACH QUIZ, czyli zmagania gimnazjalistów z wiedzą o krajach niemieckojęzycznych

Drukuj

 W środę 25 maja Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły gościło gimnazjalistów  z 10 szkół  naszej gminy oraz okolic. Celem spotkania był finał VII Rejonowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych – DACH QUIZ. Dzięki tej imprezie uczniowie pogłębiali wiedzę dotyczącą Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii, wzrosła ich motywacja do pracy nad własnym rozwojem, kształtowali umiejętność pracy w zespole oraz sprawdzali swoją znajomość języka niemieckiego. DACH QUIZ jest od lat jedynym konkursem w naszej gminie, który ma na celu propagowanie i zachęcanie uczniów do nauki języka niemieckiego.

Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu geografii, historii oraz kultury obszaru niemieckojęzycznego. Gimnazjaliści najpierw sprawdzili się w teście pisemnym, oczywiście w języku niemieckim, a następnie dokonali prezentacji wybranych osób, pochodzących z państw, których dotyczył konkurs. Jak podkreślają jurorzy – pani Ewa Bochenek oraz pan Przemysław Kocur – najciekawsze były prezentacje, które oprócz faktów  i ciekawostek z życia wybitnej osoby, angażowały publiczność poprzez próbę rozwiązania zagadki albo zachwycały samodzielnym wykonaniem utworu Beethovena czy Xaviera Naidoo. Zarówno publiczność jak i jury docenili prezentację uczniów z Gimnazjum nr 2        w Bochni, którzy przedstawili, w dowcipny i oryginalny sposób, Alberta Einsteina. Ostatecznie zwycięzcy to reprezentanci z gimnazjów z Niepołomic, Szarowa oraz Targowiska. Tuż za podium, z nieznaczną różnicą punktów, znalazło się Gimnazjum z Podłęża. Zwycięzcom gratulujemy wiedzy i kreatywności!

            Organizatorzy składają podziękowania Burmistrzowi Miasta i Gminy Niepołomice, panu Romanowi Ptakowi za objęcie konkursu honorowym patronatem.

            Podziękowania kierujemy również pod adresem Goethe Instytut w Krakowie za ufundowanie wielu gadżetów dla każdego uczestnika.

 

Anna Marzec

 

2011 DACH QUIZ, czyli zmagania gimnazjalistów z wiedzą o krajach niemieckojęzycznych. Gimnazjum w Niepołomicach
Powered by Joomla 1.7 Templates