EURO 2016 w naszej szkole

Drukuj

W piątek 10 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbyły się Gimnazjalne Mistrzostwa Europy EURO 2016. W finałach wzięły udział  cztery drużyny (Polska, Francja, Niemcy, Włochy), które wcześniej zakwalifikowały się do turnieju głównego. Celem rywalizacji sportowej obok wyłonienia zwycięzcy  była publiczna prezentacja projektu edukacyjnego „Jak zorganizować turniej piłki nożnej? Rywalizacja sportowa w duchu Szkolnego Kodeksu Kibica i Sportowca”. Ceremonia otwarcia odbyła się na lekcji trzeciej. Wystąpił w niej gościnnie  zespół „Niepołomickich Mażoretek” wykonując dwa  choreograficzne układy taneczne do muzyki. Następnie pary taneczne z naszego Gimnazjum, zatańczyły indyjski taniec  Bollywood, a po chwili zaczęła się rywalizacja. Nasze EURO rozpoczęło się spotkaniem pomiędzy Francją a Niemcami (drużyna dziewcząt!), w którym Francja odniosła zwycięstwo 2 – 1. Drugi mecz rozegrały reprezentacje Polski i Włoch. W tym spotkaniu Polska odniosła zwycięstwo 3 – 0. Następnie odbyła się walka o miejsce trzecie. Pełen sukces odniosła reprezentacja Niemiec wygrywając 4 – 2 z Włochami. Przed finałem pary taneczne zatańczyły tango. Sam mecz odbył się pomiędzy Polską a Francją, w którym nasza reprezentacja musiała uznać wyższość trójkolorowych przegrywając 5 – 1. EURO zakończyło się uroczystym wręczeniem medali. Zwycięska drużyna otrzymała puchar z rąk pani Dyrektor. Turniej dostarczył wiele mocji uczestnikom projektu, rywalizującym zespołom, licznie zgromadzonej na trybunach publiczności (nauczyciele i uczniowie). Wśród widzów  panowała bardzo dobra atmosfera. Gdy występowała nasza reprezentacja wszyscy byli skupieni  na grze, dopingowali zespół, śpiewali z drużyną hymn narodowy i głośno cieszyli się  z goli zdobywanych przez Polskę. Kto wie, może mecz finałowy we Francji na EURO 2016 też odbędzie się pomiędzy tymi zespołami?!

 

Tekst: uczniowie realizujący projekt

 

2011 EURO 2016 w naszej szkole. Gimnazjum w Niepołomicach
Powered by Joomla 1.7 Templates