VIII Otwarty Turniej Tańca Towarzyskiego O Mistrzostwo Gminy Niepołomice

VIII Otwarty Turniej Tańca Towarzyskiego O Mistrzostwo Gminy Niepołomice pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice oraz XII Turniej Tańca o Mistrzostwo Gimnazjum w Niepołomicach.

Turnieje Tańca Towarzyskiego odbyły się 21 czerwca 2017 r. na Sali Gimnastycznej Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły w Niepołomicach. W rywalizacji w sportowym tańcu towarzyskim uczestniczyli uczniowie wszystkich klas podzieleni na: pierwsze klasy i drugie łącznie z trzecimi. Razem tańczyło ok. 106 uczniów. Tańczyli również byli absolwenci niepołomickiego gimnazjum : z Krakowa z Liceum Ojców Pijarów, z Akademii Wychowania Fizycznego , z Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach. Towarzyszyła parom ich nauczycielka ucząca wychowania fizycznego. Chcieli raz jeszcze rywalizować i zdobywać tytuły. Turniej ten był podsumowaniem całorocznej nauki tańca w szkole prowadzonej w ramach lekcji wychowania fizycznego jako innowacja zagospodarowująca czwartą godzinę lekcji wychowania fizycznego.

Czytaj więcej: VIII Otwarty Turniej Tańca Towarzyskiego O Mistrzostwo Gminy Niepołomice

Zakończenie Roku Szkolnego

Po całorocznej bitwie z królem Jagiełłą przychodzi czas wytchnienia. Na zakończenie roku szkolnego każdy na dowód walki o swoją przyszłość otrzymuje świadectwo swoich zmagań oraz nagrody. Jak zwykle uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić się wieloma sukcesami: 

1.Świadectwo ukończenia Gimnazjum z wyróżnieniem, nagrodę finansową i stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice wraz z tytułem Gimnazjalista Roku 2017 otrzymała uczennica klasy III B Gabriela Bergiel – została wpisana do Złotej Księgi Uczniów Gimnazjum. Zaszczytna jest także nominacja do tego tytułu dla Gabrieli Bonarskiej z klasy IIIA.

W swojej autoprezentacji Gimnazjalistka Roku zaznaczyła, że powstanie gimnazjów to była dobra zmiana.

2.Nagrodę za Największy Postęp w Nauce otrzymała uczennica klasy III A Gabriela Bonarska – została wpisana do Złotej Księgi Uczniów Gimnazjum w Niepołomicach.

Czytaj więcej: Zakończenie Roku Szkolnego

Na Jurajskim Rowerowym Szlaku Orlich Gniazd

Rower, jak śpiewa w piosence zespół "Wawele" - NIE PIJE I NIE PALI. Jest więc ekonomicznym i ekologicznym środkiem transportu. Na rowerze prawie każdy z nas może pokonać dziennie 100 kilometrów, wioząc ze sobą jeszcze w sakwach spory bagaż. Podczas jazdy nie oddziela nas od otoczenia szyba i nie przeszkadza hałas silnika (jak w samochodzie). Możemy dosłownie poczuć krajobraz, który mijamy. W taki właśnie sposób, 10 maja rano, gdy termometr wskazywał zaledwie 2 st. powyżej zera wyruszyła grupa śmiałków w swoją podróż. Cykloturyści z niepołomickiego Gimnazjum. Celem wyprawy była Jasna Góra w Częstochowie

Czytaj więcej: Na Jurajskim Rowerowym Szlaku Orlich Gniazd

Mistrzostwa Miasta I Gminy Niepołomice

31 maja 2017 r. w Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły w Niepołomicach zorganizowano XIV Otwarte Mistrzostwa Miasta i Gminy Niepołomice w Szachach Szybkich w ramach XXVI Dni Niepołomic. Grano w trzech grupach wiekowych, systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika. Sędzią głównym był Przewodniczący Kolegium Sędziów Polskiego Związku Szachowego, sędzia klasy międzynarodowej  FIDE Andrzej Irlik a sędziami rundowymi Stanisław Turecki, Żaneta Bednarczyk i Zuzanna Święch. W grupie A dla urodzonych w 2003 r. i starszych, wśród mężczyzn zwyciężył Szymon Kasperczyk (TS Wisła Kraków) z 6,5 pkt. Kolejne miejsca zajęli Wojciech Krawczyk i Maciej Polok, zdobywając po 5 pkt, czwarty był Wiktor Cieślikiewicz (Gimnazjum Niepołomice – kl. 3b) – 4 pkt.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Miasta I Gminy Niepołomice

III miejsce w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną

Czytaj więcej: III miejsce w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną

2011 2016/2017. Gimnazjum w Niepołomicach
Powered by Joomla 1.7 Templates