"Rowerowy Maj" w Solcu-Zdroju

W tym roku tradycyjna rowerowa wycieczka niepołomickich gimnazjalistów była zwieńczeniem szeroko reklamowanej akcji Rowerowy Maj. Co więcej jak się okazało udało się nam połączyć siły ze szkołą podstawową w Woli Zabierzowskiej, która w naszej gminie wygrała tą akcję.

Czytaj więcej: "Rowerowy Maj" w Solcu-Zdroju

Gwiaździsty Zlot Rowerowy

19 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach z turystyki. Była to wycieczka rowerowa do Puszczy Niepołomickiej oraz udział w XVII Gwiaździstym Zlocie Rowerowym, który odbywał się w Niepołomicach.
Wszyscy uczestnicy otrzymali ciepły posiłek, napoje oraz brali udział w losowaniu roweru ufundowanego przez pana burmistrza.
Chętni mogli wystartować w rozmaitych konkursach sprawnościowych przygotowanych przez organizatora czyli TKKF.

Gimnazjaliści promują czytelnictwo

Uczniowie klas drugich gimnazjalnych: kl. II D, II E, II F utworzyli grupę projektową, która włączyła się w realizację programu „Młodzi w Akcji” – ścieżki czytelniczej „Poczytajmy Lokalnie”. Celem akcji jest promocja czytelnictwa w środowisku lokalnym. Gimnazjaliści zaprosili do współpracy młodszych kolegów, uczniów klas I – III ze Szkoły Podstawowej w Niepołomicach przy ul. Szkolnej 3. Zajęcia przygotowywane przez młodzież gimnazjalną mają na celu pokazanie młodszym kolegom, że czytanie może być przyjemnością.

Czytaj więcej: Gimnazjaliści promują czytelnictwo

Wielka Zbiórka Książek 2018

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Grupa projektowa "Młodzi w Akcji" dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w "Wielką Zbiórkę Książek 2018" dla pacjentów szpitali w ramach akcji "Zaczytani org."

Grupa projektowa wraz z opiekunami
Joanną Hytroś i Zofią Klimą

Czytaj więcej: Wielka Zbiórka Książek 2018

Targi Edukacyjne w Gimnazjum

„Jeżeli nie wiesz, dokąd zmierzasz,

każda droga zaprowadzi cię donikąd”

                             (Henry Kissinger)

Takie motto przyświecało tegorocznym XIII już Targom Edukacyjnym organizowanym
w niepołomickim gimnazjum.

 

Właściwy wybór zawodu jest jedną z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Dobrze wybrany zawód to gwarancja samorealizacji, satysfakcji, poczucia osiągnięcia sukcesu oraz szczęśliwego życia.

Dlatego właśnie organizowane są Targi Edukacyjne, by pomóc gimnazjalistom dokonać właściwych wyborów edukacyjno- zawodowych.

23 kwietnia 2018 roku w Hali Sportowej niepołomickiego gimnazjum odbyły się XIII już Targi Edukacyjne. Organizatorami Targów była Anna Kokoszka i Dorota Głowacka - szkolni doradcy zawodowi. Podczas tego wydarzenia 28 szkół ponadgimnazjalnych z Niepołomic, Wieliczki, Krakowa, a nawet z Czernichowa przedstawiły swoje oferty edukacyjne uczniom klas II i III gimnazjum oraz klas VII szkół podstawowych.

Czytaj więcej: Targi Edukacyjne w Gimnazjum

2011 2017/2018. Gimnazjum w Niepołomicach