Klub Kibica

Drukuj

W ramach Gimnazjalnego Klubu Kibica, uczniowie niepołomickiej Szkoły Podstawowej im Króla Kazimierza Wielkiego i Gimnazjum im Króla Władysława Jagiełły  wspólnie odkrywają uroki kibicowania - różnych drużyn i rożnych dyscyplin sportowych.

Do tej pory wraz z opiekunami, grupa młodzieży, dzięki uprzejmości krakowskich Klubów sportowych mogła za darmo oglądać mecze piłki nożnej na stadionach Wisły Kraków i   Cracovii. Śledzić rozgrywki hokeja na hali Cracovii i  koszykówki kobiet Wisły Can Pack. Ostatnio  grupa miłośników tańca wybrała się na jubileuszowy, 40 Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Profesora Mariana Wieczystego. Jest to  największa i najstarsza impreza taneczna związana ze sportowym tańcem towarzyskim w Polsce. Tancerze rywalizują w 10 tańcach standardowych i latynoskich. Kolejne wyjazdy Klub planuje zorganizować na mecze piłki ręcznej, siatkówki i rugby. Dla wielu uczestników jest to pierwszy pobyt na stadionie, czy hali sportowej i możliwość kibicowania rozgrywek ulubionych drużyn „ na żywo”. Dotąd znaliśmy je z telewizji lub Internetu. 

Wyjazdy uczą nas zasad kulturalnego kibicowania i  szacunku dla umiejętności obu drużyn. Wiemy, że stereotyp nie jest zachęcający. Wulgaryzmy, przepychanki czy bójki to tło wielu meczy. Okazuje się jednak, że można całkiem bezpiecznie i kulturalnie dać wyraz swej sympatii do wybranego klubu poprzez barwy, stroje czy gadżety oraz co najważniejsze -  wspólną, dobrą zabawę. Za możliwość takich wyjazdów oraz czas i zaangażowanie, bardzo dziękujemy naszym nauczycielom oraz klubom sportowym, które życzliwe otwierają swe trybuny dla  młodych kibiców.   

Kilku uczestników wyjazdów podzieliło się z nami swymi wrażeniami:

 Klaudia: „Bez żadnych obaw, mogłam iść i cieszyć się piękną grą”

Kamil: „Moim zdaniem, jest to bardzo fajna możliwość spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy. Wspólny wyjazd z młodszymi kolegami i koleżankami z podstawowej szkoły to szansa na lepsze poznanie się, bo na płaszczyźnie podobnych zainteresowań i  w innych niż szkolne realia. Czekam na kolejny wyjazd”.

Daria i Madzia: „Obserwowanie turnieju tańca w wykonaniu profesjonalnych tancerzy to nie tylko przyjemność dla oka czy ucha. Dla nas to też możliwość podglądania  kroków, postaw,  strojów tancerzy ale i pracy sędziów. Wiedza ta na pewno pomoże nam się lepiej przygotować do udziału w gminnym Turniej Tańca, co roku organizowanym przez nasze gimnazjum”.

Kasia: „Moim zdaniem wyjazdy na mecze uczą nas kultury kibicowania, zachęcają do uprawiania sportu”.


Paulina: „Jest w szkole wielu kibiców, którzy z różnych powodów sami nie mogą wybrać się na mecz. Emocje na stadionie są o wiele większe niż przed telewizorem, a chodzi tu też o te właśnie emocje. Poza tym zawsze można zebrać parę fajnych osób, z którymi miło będzie wspierać ulubioną drużynę. Tym bardziej, że opiekunowie Klubu starają się spełniać oczekiwania kibiców różnych dyscyplin i różnych zespołów sportowych”.

Tamara: „Te wyjazdy mają sens ponieważ uczymy się jak powinno zachowywać się na takim dużym wydarzeniu, możemy zobaczyć swoje drużyny na żywo i świetnie się bawimy w towarzystwie znajomych ze szkoły.”

Kamila: „Uważam że Gimnazjalny Klub Kibica jest pomysłem trafionym w dziesiątkę, ponieważ młodzież może aktywnie i ciekawie spędzić wolny, ucząc się szacunku dla obu rozgrywających mecz, drużyn”.

Małgorzata Juszczyk

GALERIA KLUBU

2011 Klub Kibica. Gimnazjum w Niepołomicach
Powered by Joomla 1.7 Templates