Koło polonistyczne Wena

Drukuj

Cel: rozwijanie umiejętności pisarskich i poetyckich uczniów

Zajęcia pomogają w rozwijaniu twórczych pasji. Uczniowie poznają tajemnice literatury, analizując wybrane utwory wybitnych artystów (np. poetów, pisarzy, dramaturgów, malarzy, filmowców). Próbują własnych sił w tworzeniu krótkich form prozatorskich , poetyckich i dramatycznych.

  

Prowadząca: Joanna Hytroś

Czytanie rozwija 

W czwartek 27 września 2012 r. po raz pierwszy uczniowie pracujący w kole polonistycznym WENA zaproponowali społeczności szkolnej głośne czytanie … na korytarzu podczas przerw. To było prawdziwe wyzwanie!

W czasie trwania dwóch piętnastominutowych przerw każdy, kto chciał, mógł przystanąć i posłuchać fragmentu „Pamiętników Adama i Ewy” Marka Twaina. Mógł również obejrzeć wizualizację hasła „Czytanie rozwija” w wykonaniu gimnazjalistek. A to wszystko wśród szumu kroków wędrujących z sali do sali uczniów i szmeru rozmów, które toczą się podczas przerw.

Ciekawe,  jaką książkę zaproponują członkowie WENY w październiku.

Tymczasem warto zerknąć na treść ulotki przypominającej o minionym wydarzeniu i sięgnąć po polecaną pozycję:  

Zainteresowały Cię fragmenty książki czytanej podczas akcji „Czytanie rozwija"? Chcesz ją przeczytać w całości?

„Pamiętniki Adama i Ewy" opowiadają o początkach życia w rajskim ogrodzie. O tym, jak zareagował Adam na pojawienie się Ewy, o problemach dotyczących tych dwojga i w końcu o uczuciu, które się między nimi zrodziło. Książka ta porusza w dość żartobliwy sposób sprawy, które pojawiają się także w naszym  życiu.


2011 Koło polonistyczne Wena. Gimnazjum w Niepołomicach
Powered by Joomla 1.7 Templates