European Studies Class – czyli duża i przyjemna dawka angielskiego

Drukuj

EuropeanStudies Class – wielu z Was pewnie nieraz słyszało tę nazwę. Co to za klasa? Skąd pomysł na jej utworzenie i wreszcie co o niej sądzą uczniowie, którzy mają już okazję doskonalić swoje umiejętności językowe w takim właśnie oddziale. Tych i wielu innych informacji dowiecie się w tym artykule.

                                                          

            Jest to klasa autorska, z pięcioma godzinami języka angielskiego w tygodniu. Adresowana jest do uczniów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności językowe, są gotowi do dodatkowej pracy oraz samodoskonalenia.

Ale to także edukacja europejska po angielsku. Nasze Gimnazjum dzięki temu programowi ma okazję współpracować z wieloma szkołami w Europie. Od wielu lat kontynuujemy wymianę młodzieży z Danią oraz wyjeżdżamy na wycieczki zagraniczne, co pozwala nam sprawdzić swoje umiejętności językowe w życiu codziennym. To niesamowite skonfrontować swoją wiedzę z lekcji z sytuacjami, których doświadczamy każdego dnia w domu, sklepie, podczas rozmowy ze znajomymi. W maju tego roku odwiedzają nas Duńczycy,w czerwcu wyjeżdżamy na warsztaty językowe do Londynu a we wrześniu z rewizytą do Danii.

            Warto też wspomnieć o tym, że lekcje w tej klasie to nie tylko zajęcia mające na celu kształcenie umiejętności porozumiewania się w języku angielskim, ale także poznawanie kultury, tradycji i wszystkiego co związane z krajami Unii Europejskiej.

            Podczas lekcji ćwiczymy umiejętność publicznych wystąpień, pracy w zespole, wyrażania własnej opinii, uczymy się poprzez zabawę.

Cieszymy się, że Gimnazjum w Niepołomicach daje nam możliwość rozwijania naszych pasji, poznawania nie tylko piękna naszego ojczystego języka i Polski, ale także czynnego uczestniczenia w życiu Europy.

 

Brygida Mazur, kl. II E

Anna Mazurkiewicz - autorka  innowacji pedagogicznej

 

Pamiętajcie ,że klasa EuropeanStudies to 5 godzin języka angielskiego tygodniowo , to systematyczna praca ale i  „przygoda z angielskim”.

Zależy nam, aby każdy uczeń obok dobrego przygotowania  do egzaminu gimnazjalnego, przede wszystkim mógł swobodnie komunikować się w tym języku, by angielski był „kluczem” do poznawania nie tylko Europy, ale też świata…aby podróże były prostsze ,studia czy praca za granicą nie tylko marzeniem ...Ty decydujesz o swojej przyszłości ;-)

 

Uczniowie z  European Studies Class:

 

Nauka w tej klasie to przyjemność, a chyba taki jest cel szkoły.

Ciekawe lekcje z p. Mazurkiewicz, jestem bardzo zadowolona.

Interesujące zajęcia oraz projekty. Mili uczniowie oraz nauczyciele. Nie mogę doczekać się wspólnego wyjazdu.

            

2011 klasa European Studies. Gimnazjum w Niepołomicach
Powered by Joomla 1.7 Templates